Pod choinkę… pierwszy „Kurier warecki”

Pod choinkę… pierwszy „Kurier warecki”

Wszystko ma swoje miejsce i swój czas, coś się kończy a coś zaczyna. Długie jesienne wieczory sprzyjają refleksji nad mijającym rokiem, skłaniają do podsumowań, ocen i wyciągania wniosków. Zbliżający się Nowy Rok daje nam jednak nadzieję, dzięki której z dziecięcą ufnością, wiarą w sukces i powodzenie zaczynamy wszystko od nowa i na nowo. Niezależnie od wieku, przekonań i światopoglądu próbujemy jeszcze raz.

Między tym co było, a tym, co się wydarzy, między doświadczeniem a entuzjazmem, między starym a nowym czyli dokładnie w świątecznym prezencie oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer naszej gazety. Pisząc „naszej”, mamy nadzieję, że już niebawem będziecie, podobnie jak my traktować to określenie, jako synonim tytułu. „Nasz” czyli przyjazny, swojski, znajomy i lubiany. Nasz „Kurier warecki”.

Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom podjęliśmy się zadania stworzenia gazety informacyjnej będącej kroniką życia gminy i jej mieszkańców. Zobowiązujemy się dołożyć wszelkich starań, by tak właśnie się stało. Na stronach Kuriera będziemy przybliżać aktualne wydarzenia, przedstawiać raporty i sprawozdania jednostek samorządowych, będziemy prezentować aktywność mieszkańców regionu. Mamy świadomość, że charakter periodyku wymusza pewną selektywność przedstawianych wydarzeń. Nie wszystkie aktywności dziś zaprzątające naszą uwagę, za miesiąc będą równie absorbujące, pojawia się zatem konieczność dokonywania wyborów  i deklarowania jasnych i transparentnych reguł doboru tekstów.

Pismo adresowane jest do mieszkańców Gminy Warka i wierzymy, że z uwagi na swój informacyjny charakter znajdzie miejsce w Państwa domach i pamięci.

Poszukujemy formuły pisma żywego, wiarygodnego i rzetelnego – zdolnego opisywać rzeczywistość i przedstawiać fakty w sposób atrakcyjny, bez wikłania się w zaangażowaną publicystykę, czy demonstrowanie poglądów i przekonań. Liczymy na to, iż rzetelnością i konkretem będziemy mogli zapracować na Państwa zaufanie i sympatię.

Mamy pełną świadomość, że kształtujący się dopiero model pisma zależy w przeważającej mierze od czytelników. Nie boimy się konfrontacji z oceną, szczerze liczymy na głosy i opinie czytelników. Pozostajemy otwarci na nowe propozycje i mamy nadzieję, że zechcecie Państwo podzielić się z nami swoimi uwagami. To od Was Drodzy Czytelnicy zależy, co znajdzie się w gazecie i jak będzie ona wyglądała. Zapraszamy Was zatem do wspólnego stworzenia gazety, pisma jakie chcielibyście czytać i na jakie zawsze znajdzie się miejsce w Waszych domach. Przyjmijcie ją i potraktujcie Drodzy Państwo jak świąteczny prezent.

Korzystając z faktu, iż spotykamy się w tak niezwykłym czasie, chcielibyśmy życzyć Wam, drodzy czytelnicy jak najwięcej spełniających się marzeń, ciepłej atmosfery roztapiającej wszelkie lody oraz serdecznych spotkań z tymi, dla których na co dzień mamy mało czasu.

Redakcja „Kuriera wareckiego”

Kurier w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie www.kurierwarecki.pl. W formie drukowanej, w liczbie 7000szt. trafił już do sklepów i instytucji publicznych na terenie całej gminy.

Udostępnij:
← Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Moderato zaczarowało warecką publiczność →

Dodaj komentarz