Zebrania w OSP czas zacząć!

Organizacje, OSP, Wiadomości 31 stycznia 2016
Zebrania w OSP czas zacząć!

W sobotę 16 stycznia odbyło się pierwsze z całej serii zebrań sprawozdawczo-wyborczych w wareckich jednostkach OSP. Wszystko za sprawą zakończenia się właśnie pięcioletniej kadencji poszczególnych zarządów. Na pierwszy „ogień” odbyło się zebranie w jednostce w Grzegorzewicach, a kolejne w Nowej Wsi.

Zebranie w Grzegorzewicach rozpoczął Prezes OSP druh Krzysztof Winek. Powitał on przybyłych gości, wśród których byli: st. bryg. Jacek Wichowski – komendant PSP w Grójcu, członek Zarządu Oddziału Powiatowego Wojciech Kłosiński,  radny sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, , Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Szymon Cieślak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego w Warce Marian Górski, Komendant Gminny druh Henryk Fudecki oraz inspektor Urzędu Miejskiego w Warce Wojciech  Kanarek.

Prezes jednostki przedstawił porządek obrad. Wybrano komisję mandatową, skrutacyjną, uchwal i wniosków oraz wyborczą. Przedstawiono sprawozdania z działalności Zarządu, sprawozdanie finansowe, Komisji Rewizyjnej i przedstawiono plan wydatków na nowy rok.

Priorytetem w najbliższej pięciolatce będzie pozyskanie nowego wozu bojowego ponieważ obecny jest za bardzo awaryjny a OSP Grzegorzewice jest w systemie KSR i powinno mieć w gotowości niezawodny sprzęt, na którym może działać 46 członków OSP.

Dużo pozytywnych zdań na temat działania wyrazili zaproszeni goście, którzy podkreślili że OSP nie zamyka się w swojej działalności tylko do zadań czysto strażackich. Czynnie uczestniczy w działalności sportowej i kulturalnej, bierze udział w uroczystościach państwowych, kościelnych oraz   lokalnych. Na podkreślenie należy podać fakt, że do OSP należy siedem druhen. Zarząd otrzymał  jednogłośnie absolutorium oraz wybrano nowy Zarząd na najbliższe pięć lat. Prezesem pozostał Krzysztof Winek a Naczelnikiem wybrany został Andrzej Oktabowicz.

OSP 1 -zm

Na drugim zebraniu w OSP Nowa Wieś zjawili się goście w osobach: Dariusz Gizka – Burmistrz Warki, Prezes Oddziału Gminnego w Warce członek Zarządu Oddziału Powiatowego w Grójcu Marian Górski, Komendant Gminny druh Henryk Fudecki oraz inspektor Urzędu Miejskiego Wojciech Kanarek.

Goście podkreślili, że w minionej kadencji druhowie z OSP Nowa Wieś wykonali bardzo dużo prac na rzecz Strażnicy a mianowicie dokończyli jej remont. Goście podziękowali wszystkim druhnom i druhom za działania. Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium a następnie przeprowadzono wybory w wyniku których wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną. Prezesem został ponownie Stanisław Bożek a Naczelnikiem Szymon Cieślak.

31

W najbliższym czasie odbędą się zebrania:

Kolejne zebrania (godz. 17:00, oprócz Warki – godz. 10:00):

30.01 – OSP Ostrołęka

5.02 – OSP Opożdżew

6.02 – OSP Michałów Dolny

13.02 – OSP Branków

17.02 – OSP Piaseczno

20.02 – OSP Michalczew

27.02 – OSP  Laski

5.03 – OSP Konary

12.02 – OSP Gąski

20.03 – OSP Warka

 

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP

                                                                                                          w  Warce

Udostępnij:
← Znamy Mistrza CeSiR Warka Cup 2016 Dzień Seniora w Konarach czyli... dziadek wie najlepiej →

Dodaj komentarz