Biznes, który pomnaża zyski i… działa lokalnie

Biznes, który pomnaża zyski i… działa lokalnie

Coraz częściej dookoła nas słychać o społecznej odpowiedzialności biznesu (przedsiębiorstw) czyli w skrócie CSR (Corporate Social Responsibility). To podejście w którym przedsiębiorcy świadomie uznają, że funkcjonują w danym otoczeniu społecznym z którym mają różnego rodzaju relacje i aby były one właściwe wspierają rozwój tego otoczenia.

Czy w naszym najbliższym otoczeniu są takie Firmy? Oczywiście, że tak. Wiele lokalnych, niezwykle pożytecznych działań nie byłoby możliwych bez udziału lokalnych przedsiębiorców. Dobrym przykładem zaangażowania lokalnego biznesu w rozwój społeczny jest Program Grantowy „Działaj Lokalnie”. Corocznie – od 10 lat, od kiedy realizowany jest on na terenie powiatu grójeckiego angażuje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lokalnych firm.

Warto takie firmy prezentować i co najważniejsze warto abyśmy my, jako potencjalni konsumenci pamiętali, że to biznes, który dzieli się swoim zyskiem z lokalną społecznością i dba o jej rozwój. Pamiętajmy o tym i jeśli będziemy mieli okazję wspierajmy go i my. Jak to zrobić? Kupuj w sklepach, które pomagają innym zamiast w takich, które nie pomagają. Wybieraj restauracje, które pomagają, firmy usługowe (mechaników, serwisy opon, lekarzy, itp.) które potrafią myśleć o innych…

Zakończyła się realizacja Programu „Działaj Lokalnie 2015” i niebawem rozpocznie się nowy konkurs grantowy. To dobra okazja aby przedstawić wszystkie zaangażowane społecznie Firmy, dzięki którym udało się wesprzeć aż 19 bardzo wartościowych lokalnie projektów (o projektach – kliknij tutaj). Firmy te wspierają Program w trzech poziomach – w największym „GOLD”, w nieco mniejszym – „SILVER” i w jeszcze nieco mniejszym – „BRONZE”. Jeśli chcesz poznać wszystkich biznesowych partnerów – kliknij tutaj.

W ciągu najbliższego miesiąca na stronie warka24 zaprezentowane zostaną bardziej szczegółowo wszystkie Firmy, które zaDziałały Lokalnie! Zapraszamy do lektury i do wspierania tych właśnie wartościowych Biznesów!

Udostępnij:
← Spotkanie z historią Znamy "Mistrzów Bankowości" szkół gimnazjalnych! →

Dodaj komentarz