Daleka podróż na początek semestru WAW

Daleka podróż na początek semestru WAW

W czwartkowy wieczór 18 lutego w Dworku na Długiej rozpoczął się już dziesiąty semestr Wareckiej Akademii Wiedzy. Wykład inaugurujący kolejny cykl spotkań wygłosił dla nas Maciej Marciniak. Zebrani wsłuchiwali się w prezentację archeologa, badacza pradawnych kultur zatytułowaną „Kultury złota”.

Ekwador i Kolumbia – właśnie tym dwóm krajom Ameryki Południowej przyjrzeliśmy się bliżej. Stąd pochodzą dostępne w naszych sklepach banany, kawa, kakao, cukier trzcinowy i bawełna. A także- bardziej ekskluzywne towary jak: złoto, srebro, platyna i najpiękniejsze na świecie szmaragdy. I chodź to właśnie z tych krajów czerpiemy towary użytku codziennego, są to jednak kraje niedostępne dla zwykłych turystów.

My jednak mamy swoich wysłanników. Prowadzący wykład, który niedawno miał okazję dogłębnie zwiedzić omawiane miejsca, wprowadził nas w tajniki produkcji narkotyków w Ekwadorze i Kolumbii, zaprezentował nam jak wygląda normalny dzień wielkiego mafiozo, jak mafia rządzi rządem oraz ile warta jest tona dolarów.

Z całą pewnością był to niezapomniany wieczór. Mamy nadzieję, że kolejne czwartkowe spotkanie w Dworku na Długiej przyniesie nam równie piękne przeżycia.

Już 25 lutego o godzinie 17:30 zapraszamy Państwa na kolejny wykład zatytułowany „Wielkie damy polskiej piosenki”, który poprowadzi dziennikarz muzyczny Sławomir Drygalski.

Udostępnij:
← Zimowe harce w Warce… Piękny poetycki wieczór w Dębnowoli →

Dodaj komentarz