ŁAZUCCY… produkują rośliny i wspierają rozwój lokalny

ŁAZUCCY… produkują rośliny i wspierają rozwój lokalny

Od niemalże dwóch tygodni na portalu warka24.pl trwa prezentacja Firm, które poza własnym rozwojem myślą również o środowisku w którym istnieją i wspierają jego rozwój poprzez program małych grantów „Działaj Lokalnie”. To m.in. dzięki właśnie takim Firmom możliwe było wsparcie aż 19 bardzo wartościowych lokalnie projektów w ramach zakończonej niedawno edycji Programu (poznaj projekty i wszystkich partnerów – kliknij tutaj).

Zaprezentowaliśmy już 4 „Partnerów GOLD” – TRANS-MED Dariusz Witkowski (kliknij tutaj), Firmę PRZYBYSZEWSKI z Konar (kliknij tutaj), Firmę DELTIMA (kliknij tutaj) oraz Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. (kliknij tutaj). Piątym Partnerem GOLD „Działaj Lokalnie” jest społeczny prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. i jednocześnie Radny Powiatu Grójeckiego Andrzej Zaręba, który swoje diety, otrzymywane w czasie pobytu zagranicą przekazywał m.in. na Program „Działaj Lokalnie”.

Kolejną grupą wspierającą rozwój lokalny są Partnerzy SILVER, spośród których zaprezentowaliśmy już ZAJAZD NA WINIARACH (kliknij tutaj).

Dziś prezentacja kolejnego Partnera: ŁAZUCCY – GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE – Katarzyna Łazucka-Cegłowska

 

05 - Biznesowi Partnerzy - 03 - Łazuccy - Jasieniec zm

Początki działalności sięgają 1970 roku, kiedy to założyciel firmy, Jan Bigoszyński-Łazucki rozpoczął produkcję róż. Szkółka wkrótce stała się przedsięwzięciem rodzinnym, bowiem w roku 1986 dołączyła do niej Maria Bigoszyńska-Łazucka, małżonka właściciela, w 2001 córka – Katarzyna Łazucka-Cegłowska a trzy lata później również jej mąż Dariusz Cegłowski.

Wieloletnie inwestycje sprawiły, że obecnie Firma posiada:

 • grunty o łącznej powierzchni 35 ha
 • uprawy pojemnikowe o powierzchni 9,5 ha
 • 23 tunele foliowe o łącznej powierzchni 4740 m2
 • ciennik o powierzchni 2000 m2
 • uprawy gruntowe o powierzchni 18 ha
 • budynki gospodarcze o łącznej kubaturze 5610 m3
 • różnorodny sprzęt zmechanizowany
 • profesjonalny zautomatyzowany trzy stanowiskowy plac załadunkowy

Obecnie w sprzedaży Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY posiada:

 • róże
 • drzewa i krzewy liściaste
 • drzewa i krzewy iglaste
 • rośliny szczepione na pniu
 • byliny i pnącza

Firma rośliny sprzedaje do centrów ogrodniczych, sieci handlowych i firm urządzających tereny zieleni – na obszarze całej Polski, jak również na zachód i wschód Europy. Jak twierdzą przedstawiciele Firmy – na przestrzeni lat najlepszym doradcą był rynek – nigdy nie lekceważyli jego opinii i wskazówek klientów, dzięki czemu możliwe stało się uzyskanie obecnego statusu firmy: uznanego i wiarygodnego dostawcy produktów najwyższej jakości.

Gospodarstwo Łazuccy jest członkiem założycielem Związku Szkółkarzy Polskich od chwili jego powstania i niezmiennie od 19 lat uczestniczy w Międzynarodowej Wystawie „Zieleń to Życie”. Warto dodać, że głównym inicjatorem regionalnej Wystawy „Mazowiecka Zieleń” był właśnie Jan Bigoszyński-Łazucki, który kilka lat temu jako pierwszy gościł wystawców w swojej szkółce.

Wykwalifikowani pracownicy szkółki służą pomocą przy doborze roślin, wskazując na asortyment podstawowy i uzupełniający Do dyspozycji klientów jest strona internetowa, która oprócz porad zawiera szczegółowy opis roślin.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia szkoleń tematycznych dla klientów szkółki.

Na terenie szkółki działa również Centrum Ogrodnicze Multiplanta.

Oferta obejmuje:

 • rośliny ozdobne,
 • rośliny owocowe,
 • rośliny balkonowe
 • artykuły ogrodnicze tj. kora, podłoża, kamienie dekoracyjne, doniczki, nasiona traw, nawozy.

Od lat firma dokłada wszelkich starań, aby oferta była kompleksowa i profesjonalna. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń, każdego sezonu są wprowadzane nowoczesne rozwiązania dotyczące zarówno produkcji, sprzedaży, obsługi klienta, a także doradztwa.

Godziny otwarcia:  od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00, w soboty od 8.00 do 16.00.  Istnieje możliwość płatności kartą.

KONTAKT:

05-604 Jasieniec, k/Grójca, ul. Warecka 110, Polska
info@lazuccy.pl;

tel. (+48 48) 661-35-63, 661-37-50
fax (+48 48) 661-67-10

www.lazuccy.pl

 

Pozostali Partnerzy „Działaj Lokalnie 2015”:

04 - Biznesowy Partner Strategiczny - 01 - Trans-Med - Warka

04 - Biznesowy Partner Strategiczny - 04 - Przybyszewski - Konary zm

03 - Partnerzy GOLD - deltima

03 - Partnerzy GOLD - ZUK

04 - Partnerzy SILVER - ZAJAZD

Udostępnij:
← Kardynał Wyszyński na Ziemi Wareckiej – niezwykłe spotkanie! To przypomina ciężki poród: długi i w bólach →

Dodaj komentarz