271. rocznica urodzin Kazimierza Pułaskiego

271. rocznica urodzin Kazimierza Pułaskiego

4 marca będziemy świętowali imieniny i 271. rocznice urodzin Kazimierza Pułaskiego – Patrona muzeum w Warce. Z tej okazji, Starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego Iwona Stefaniak zaprosili gości do muzeum.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego, gdzie zostaną złożone symboliczne kwiaty od władz i przedstawicieli instytucji.

Następnie, goście udadzą się na spacer po ekspozycjach muzeum. Będzie możliwość zwiedzenia dwóch wystaw stałych: „Kazimierz Pułaski i wielcy Polacy w USA” oraz „Warka – miasto dotknięte historią”. Potem, w sali koncertowej Centrum Edukacyjno – Muzealnego odbędzie się promocja najnowszego wydawnictwa muzeum – komiksu „Kazimierz Pułaski. Cena nieśmiertelności”. Urodzinowe spotkanie zakończy koncert Taste of Poland w wykonaniu Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet.

Ze względu na udział w uroczystości wielu gości z zewnątrz – ekspozycje pałacu Pułaskich będą czynne w dniu 4 marca tylko w godz. 9.00-12.00.

Serdecznie zapraszamy 5 i 6 marca w godz. 10.00 – 17.00.

 

Info. muzeum

 Urodziny - 4 marca - do prasy

Udostępnij:
← Hutnik lepszy, czy pokonamy Ełk? Ach-poezja →

Dodaj komentarz