Prawdziwie… Dobry Wieczór

Prawdziwie… Dobry Wieczór

27 lutego w „Dworku na Długiej” odbył się już trzeci Dobry Wieczór czyli spotkanie z pięknem, poezją i piosenką autorską… Czym charakteryzowało się to spotkanie? Odpowiedź jest oczywista, było ono po prostu dobre.

Spotkanie ludzi kochających poezję rozpoczęła Marianna Dąbrowska, wielokrotna laureatka wareckich konkursów recytatorskich, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowała w utworze, pt. „Ballada jarzynowa” Jeremiego Przybory oraz fragmencie „Przygód Mikołajka” Rene Goscinnego, pt. „Korepetycje”.

Następnie wieczór na chwilę przybrał swojego rodzaju formę wieczoru autorskiego naszych lokalnych poetów. Wiersze zaprezentowały Julia Cichecka i Ewa Szewczyk, czyli wnuczka wraz ze swoją babcią – obydwie zapalone poetki. Do ich grona dołączył również Dariusz Bekas, który w 2012 roku wydał tomik wierszy zatytułowany „Moje trzecie ja”. Występy lokalnych artystów zakończyła Andrea Czasak prezentując cztery własne utwory.

Kolejnym, już stałym punktem owych spotkań, był występ dr Stefana Posocha, który łączył się ze swoimi przedmówcami przedstawiając własne dzieła, jak również nie zapomniał o hołdzie dla znanych już na szeroką skalę poetów, który oddał recytując ich wiersze.

Tego wieczoru do grona recytujących dołączyła również Ewa Górczyńska, która zaprezentowała wiersze swojego siostrzeńca Michała Rutkowskiego – mieszkającego w Warce artysty-autystyka.

Popisy recytatorskie zakończył rodzinny akcent pięciolatków Sabiny i Roberta Jasieńczuk, którzy recytowali kolejno wiersze „Ojczyzna” W. Domeradzkiego oraz „Jak dobrze być chłopakiem” K. Kowalskiej, wraz z ich babcią Lidią Cerkiewicz, która zaprezentowała utwór w języku rosyjskim „Modlitwa Anastazji” z książki „Anastazja” W. Megre.

Spotkania z poezją i pięknem pokazują, że w naszej małej społeczności kryje się wielu twórców, którzy na co dzień chowają się pod płaszczem codzienności. Jeśli Ty również masz w sobie duszę artysty, zapraszamy na kolejne spotkanie ludzi wyjątkowych i niezwykłych. Możesz przyjść, posłuchać lub wziąć aktywny udział w tym wydarzeniu, wystarczy wysłać nam swoje zgłoszenie pod adres dworek@dworek.warka.pl, a Twoja rzeczywistość już nigdy nie będzie taka sama.

Kolejny „Dobry wieczór” już 1 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz galerię zdjęć – kliknij tutaj.

Udostępnij:
← Wielkopostne uwielbienie przy Farnej Odkrywaliśmy na nowo Kardynała Wyszyńskiego →

Dodaj komentarz