Mistrzowskie recytacje

Mistrzowskie recytacje

2 marca w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbyły się powiatowe eliminacje do trzech ogólnopolskich konkursów recytatorskich – XXXIII Małego konkursu Recytatorskiego, LXI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz 39. Konkursu Warszawska Syrenka. Niemalże 100 recytatorów z placówek oświatowych z obszaru czterech gmin – Chynów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew i Warka oceniała komisja składająca się z przedstawicieli organizatora konkursu Towarzystwa Kultury Teatralnej Ziemi Radomskiej. Adolf Krzemiński (przewodniczący), Marian Popis i Marek Ślufarski przyznali 22 nominacje do kolejnych etapów konkursów w Radomiu i Warszawie.

Współorganizatorem konkursów był „Dworek na Długiej” a partnerami samorządy czterech gmin wymienione powyżej, z terenu których występowali recytatorzy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, opiekunom i rodzicom.

Zobacz galerię zdjęć – kliknij tutaj.

XXXII MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Kategoria przedszkola i zerówki (11 uczestników)

Kwalifikacje:

Magda Wójcik (PSP w Magnuszewie)

Kategoria szkoły podstawowe klasy 1-4 (22 uczestników)

Kwalifikacje:

Zuzanna Anyszkiewicz ( PSP w Ostrołęce)
Julia Grzybowska (PSP w Magnuszewie)
Julia Anna Grądziel (PSP w Magnuszewie)
Agata Marciszewska (PSP w Michałowie)

Wyróżnienia: Amelia Furmańczuk, Maria Jaszczerska, Krzysztof Kasprzak, Oliwier Kamiński, Jowita Kłos, Adam Ługowski, Rozalia Mirowska, Lidia Smolarek, Arlett Strzelczyk.

Kategoria szkoły podstawowe klasy 5-6 (15 uczestników)

Kwalifikacje:

Marianna Dąbrowska (PSP we Wrociszewie)
Patrycja Jeż (PSP w Machcinie)
Paulina Kowacka (PSP w Rozniszewie)
Kinga Kuźnia (PSP w Rozniszewie)

Wyróżnienia: Dorota Pisarek, Kornelia Walczak

Kategoria szkoły gimnazjalne (19 uczestników)

Kwalifikacje:

Angelika Jakubowska (PG w Warce),
Klaudia Jaszczerska (PG w Warce),
Agata Kowalczyk (PG w Dębnowoli),
Patrycja Olędzka (PG w Warce),
Diana Wrzesińska (PG w Warce)

Wyróżnienia: Aleksandra Marczak, Aleksandra Sawicka, Oliwia Szaraniec, Lena Ziemecka.

 

39 WARSZAWSKA SYRENKA

Kategoria szkoły podstawowe klasy 1-3 (8 uczestników)

Kwalifikacje:

Alicja Zielińska (PSP w Magnuszewie)

Wyróżnienia: Daria Smolarek, Kinga Talaga.

Kategoria szkoły podstawowe klasy 4-6 (8 uczestników)

Kwalifikacje:

Marianna Dąbrowska (PSP we Wrociszewie)

Wyróżnienia: Amelia Dyga, Patrycja Jeż, Aleksy Traczyk.

Kategoria szkoły gimnazjalne (6 uczestników)

Kwalifikacje:

Klaudia Jaszczerska (PG w Warce),
Agata Kowalczyk (PG w Dębnowoli).

Wyróżnienia: Dawid Batte, Diana Wrzesińska.

 

LXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Kategoria „recytacje” (2 uczestników)

Kwalifikacje:

Martyna Gronek,

Filip Kucharczyk,

Kategoria „poezja śpiewana” (2 uczestników)

Kwalifikacje:

Filip Kucharczyk,

Aleksandra Krawiec.

 

Udostępnij:
← Śpiewający obrusik w DKF-ie Szkolą działających lokalnie →

Dodaj komentarz