Skrzydlate demony… nie takie straszne

Skrzydlate demony… nie takie straszne

W czwartek, 17 marca 2016 r. odbył się w „Dworku na Długiej” piąty w tym semestrze, bezpłatny wykład w ramach Wareckiej Akademii Wiedzy. Monika Agnieszka Klimowicz opowiadała o SKRZYDLATYCH DEMONACH czyli niezwykłych ptakach z rodziny krukowatych: sójkach, srokach, kawkach, gawronach, wronach i oczywiście krukach. Wszyscy je widujemy niemal na co dzień, a jednak… nie wiemy na co patrzymy. Patrzymy bowiem przez pryzmat stereotypów ukształtowanych przez lęki, nieuwagę i nieświadomość poprzednich pokoleń.

Wszystkie nasze wykłady z cyklu przyrodniczego mają służyć właśnie otwieraniu przed słuchaczami przestrzeni dla własnego, nie obarczonego owymi starymi przeświadczeniami i schematami, spojrzenia na świat zwierząt. Patrzenia na zwierzęta jako istoty rozumne, inteligentne, uczuciowe, wrażliwe i wciąż się rozwijające intelektualnie. Robienie im krzywdy nie może być dla człowieka powodem do dumy. A krzywdzimy często nieświadomie – z braku wiedzy – rzetelnej, nowoczesnej wiedzy.

Następny wykład Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej odbędzie się dopiero 31 marca 2016, w czwartek o godz. 17:30Daniel Sukniewicz opowie O TYM, JAK POLITYCY FAŁSZOWALI HISTORIĘ.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Hanka Szczepanowska – koordynator WAW

Udostępnij:
← Cuda, cudeńka na wareckim kiermaszu Rusza konkurs plastyczny o Bitwie pod Warką z 1656 r. →

Dodaj komentarz