Z pamiętnika uczestnika

Z pamiętnika uczestnika

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IVb i Va PSP1 w Warce uczcili już Dzień Chłopaka na Szlaku Piastowskim, Mikołajki w Muzeum Techniki w Warszawie.

Zgodnie z kalendarzem uroczystości szkolnych wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę, tym razem z okazji Dnia Kobiet. W dniu 11 marca 2016 o godzinie 7:30 spod szkolnych murów wyruszył autokar kierując się wprost do Warszawy. Po godzinie dotarliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki –  kręgielni. Jak zawsze zabawa w tym miejscu sprawiła nam wiele uciechy. W świetnych humorach pojechaliśmy do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Tam mogliśmy wykazać się manualnymi umiejętnościami. Spróbowaliśmy swych sił w sztuce robienia i zdobienia pisanek. Cała grupa chętnie zaangażowała się w tę pracę. Każde z nas własnoręcznie wykonane pisanki mogło wziąć ze sobą. Następnie z muzeum udaliśmy się do restauracji. Solidnie posileni wyruszyliśmy do kina na film pt. „Zwierzogród”. Seans, który bardzo przypadł nam do gustu jest animowaną komedią opowiadającą o świecie zamieszkałym przez zwierzęta.

Niestety była to już ostatnia atrakcja naszego wyjazdu. Jednakże nie mamy powodu do smutku, bowiem nasze nauczycielki – Beata Krawczyk, Agnieszka Skrzypczak i Beata Szymańska towarzyszące nam podczas naszego wyjazdu, planują już kolejną atrakcję, która zapewne wywoła na naszych twarzach liczne uśmiechy.

Mikołaj Wrzesiński, klasa lVb, PSP1 w Warce

Udostępnij:
← Nocny Maraton Bajkowy w Michałowie Najpiękniejsza Palma Wielkanocna z przedszkola →

Dodaj komentarz