Opera gościła w muzeum

Opera gościła w muzeum

15 kwietnia w pałacu Pułaskich odbył się siódmy koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”. Gościliśmy artystów związanych z łódzką sceną operową: sopranistkę Małgorzatę Kulińską, Mariusza Adama Rutę – tenora i pianistkę Małgorzatę Zajączkowską.

W programie wieczoru znalazły się największe przeboje operowe i operetkowe z dzieł takich jak: ,,Tosca’’ – G. Pucciniego, ,,La Traviatta’’ – G. Verdiego, ,,Księżniczka Czardasza’’, ,,Hrabina Marica’’  Kalmana, ,,Wesoła Wdówka’’ F. Lehara czy ,,Zemsta nietoperza’’ J. Straussa. Małgorzata Kulińska – solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, debiutowała w 2000 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w „Weselu Figara”. W swojej karierze zawodowej wykonywała wiele partii operowych, operetkowych i musicalowych. Od wielu lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie wykonuje czołowe partie operowe. W Warce porwała publiczność, zaczarowała pięknym, mocnym głosem i swoją energią.

Towarzyszący jej młody tenor Mariusz Adam Ruta – okazał się również mocnym i pięknym głosem. Wykonane przez niego partie solowe były nie tylko bardzo dobrze wykonane muzycznie, ale również z aktorskim zacięciem. Pan Mariusz zaprezentował także kilka pieśni neapolitańskich, którymi zaczarował wszystkie panie.

Artystom towarzyszyła pianistka Małgorzata Zajączkowska-Warsza – pedagog Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. To był kolejny, udany i niezapomniany „Wieczór z Kulturą” w muzeum. Dziękujemy Artystom, a także niezawodnej publiczności.

Podziękowania kierujemy również do Państwa Angeliki i Jarosława Nowocielów – właścicieli Warszawskiej Wytwórni Wódek KONESER w Grzegorzewicach – Partnera organizacji koncertów w muzeum.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego  w Warce

mUZEUM OPERA 01 zm mUZEUM OPERA 02 zm

Udostępnij:
← Turniej Szóstek Piłkarskich Piraci opanują Warkę! →

Dodaj komentarz