V Warecka Liga Pływacka przeszła do historii. W dniu 18 maja 2016 r. na Krytej Pływalni „Olimpic” w Warce odbył się już po raz piąty finał Wareckiej Ligi Pływackiej.
W sumie w rywalizacji wzięło udział 103 osoby, które startowały w trzech stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym i klasycznym.
W zawodach uczestniczyła jak poprzednio młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Warka (PSP nr 1 i PSP nr 2 z Warki, oraz z Nowej Wsi, Konar i Wrociszewa, a także wareckie gimnazjum).
Wyniki rundy finałowej:
25m stylem dowolnym klasy 1-2 dziewczęta
1 Katarzyna Turek PSP 2
2 Maja Janusik PSP 1
3 Aniela Zbrzeźna PSP 2
25m stylem dowolnym klasy 1-2 chłopcy
1 Szymon Ukleja PSP 1
2 Wiktor Morawski PSP 2
3 Ryszard Skulski PSP 2
25m stylem dowolnym klasy 3-4 dziewczęta
1 Kinga Puk PSP 1
2 Julia Zielińska PSP 2
3 Sandra Kowalska PSP 1
25m stylem dowolnym klasy 3-4 chłopcy
1 Krzysztof Kasprzak PSP 1
2 Jakub Górniewicz PSP 2
3 Igor Olech PSP 2
50m stylem dowolnym klasy 5-6 dziewczęta
1 Zuzanna Regulska PSP 2
2 Maja Gardzisz PSP 2
3 Kinga Chojecka PSP 2
50m stylem dowolnym klasy 5-6 chłopcy
1 Konrad Jóźwicki PSP 2
2 Jan Baczyński Nowa Wieś
3 Bartosz Chojnacki PSP 2
50m stylem motylkowym klasy 1-3 gimnazjum dziewczęta
1 Aleksandra Cieplak PG 1
2 Karolina Chojecka PG 1
3 Aneta Chmielewska PG 1
50m stylem motylkowym klasy 1-3 gimnazjum chłopcy
1 Krystian Chojnacki PG 1
2 Mikołaj Grzesik PG 1
3 Wiktor Kasprzak PG 1
25m stylem grzbietowym klasy 1-2 dziewczęta
1 Maja Janusik PSP 1
1 Katarzyna Turek PSP 2
2 Natalia Krześniak PSP 2
3 Maja Frask PSP 2
25m stylem grzbietowym klasy 1-2 chłopcy
1 Wiktor Morawski PSP 2
2 Ryszard Skulski PSP 2
3 Szymon Ukleja PSP 1
25m stylem grzbietowym klasy 3-4 dziewczęta
1 Sandra Lech PSP 1
2 Kinga Puk PSP 1
3 Julia Zielińska PSP 2
25m stylem grzbietowym klasy 3-4 chłopcy
1 Krzysztof Kasprzak PSP 1
2 Jakub Górniewicz PSP 2
3 Mateusz Bogumił PSP 2
50m stylem grzbietowym klasy 5-6 dziewczęta
1 Maja Gardzisz PSP 2
2 Zuzanna Regulska PSP 2
3 Kinga Chojecka PSP 2
50m stylem grzbietowym – klasy 5-6 chłopcy
1 Konrad Jóźwicki PSP 2
2 Jan Baczyński Nowa Wieś
3 Bartosz Chojnacki PSP 2
50m stylem grzbietowym – 1-3 gimnazjum dziewczęta
1 Aleksandra Cieplak PG 1
2 Aneta Chmielewska PG 1
3 Karolina Chojecka PG 1
50m stylem grzbietowym – 1-3 gimnazjum chłopcy
1 Krystian Chojnacki PG 1
2 Mikołaj Grzesik PG 1
3 Igor Łukasiewicz PG 1
25m stylem klasycznym klasy 1-2 dziewczęta
1 Katarzyna Turek PSP 2
2 Julia Cieślak PSP 2
3 Alicja Podymniak PSP 2
25m stylem klasycznym klasy 1-2 chłopcy
1 Wiktor Morawski PSP 2
2 Szymon Ukleja PSP 1
3 Borys Wasilewski PSP 1
25m stylem klasycznym klasy 3-4 dziewczęta
1 Kinga Puk PSP 1
2 Zuzanna Synk PSP 2
3 Julia Zielińska PSP 2
25m stylem klasycznym klasy 3-4 chłopcy
1 Jakub Górniewicz PSP 2
2 Krzysztof Kasprzak PSP 1
3 Mateusz Bogumił PSP 2
50m stylem klasycznym klasy 5-6 dziewczęta
1 Zuzanna Regulska PSP 2
2 Olga Celejewska PSP 2
3 Kinga Chojecka PSP 2
50m stylem klasycznym klasy 5-6 chłopcy
1 Jakub Cybulko PSP 2
2 Konrad Jóźwicki PSP 2
3 Jan Baczyński Nowa Wieś
50m stylem klasycznym klasy 1-3 gimnazjum dziewczęta
1 Aneta Chmielewska PG 1
2 Natalia Kościanek PG 1
3 Aleksandra Cieplak PG 1
50m stylem klasycznym klasy 1-3 gimnazjum chłopcy
1 Wiktor Kasprzak PG 1
2 Igor Janas PG 1
3 Mikołaj Grzesik PG 1
W prowadzonej klasyfikacji łącznej za 2 etapy zwyciężyli i nagrodzeni statuetką dla najlepszego pływaka zostali:
Dziewczęta – PSP kl. 1-2 – Katarzyna Turek
Chłopcy – PSP kl. 1-2 – Wiktor Morawski
Dziewczęta – PSP kl. 3-4 – Kinga Puk
Chłopcy – PSP kl. 3-4 – Krzysztof Kasprzak
Dziewczęta – PSP kl. 5-6 – Zuzanna Regulska
Chłopcy – PSP kl. 5-6 – Konrad Jóźwicki
Dziewczęta – Gimnazjum – Karolina Chojecka i Aleksandra Cieplak
Chłopcy – Gimnazjum – Mikołaj Grzesik
Natomiast w ostatniej prowadzonej klasyfikacji szkół zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Warki przed PSP nr 1 i Publicznym Gimnazjum nr 1.
Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować również organizatorowi zawodów, tj. CESIR w Warce pod kierownictwem Pana Mariana Górskiego.
Zawody sędziowali:
Sędzia główny: Marcin Banach,
Kierownik zawodów: Grzegorz Dacka i Agata Kacprzak,
Sędzia startowy: Adam Gabler,
Sędzia celowniczy: Robert Jastrzębski,
Sędziowie torów: Mikołaj Orłowski, Kamila Chodór, Daniel Witan, Aleksandra Cieplak, Aleksandra Baczyńska i Damian Staszewski,
Sekretariat zawodów: Izabela Noremberg, Paweł Adamczyk, Martyna Osińska, Zuzanna Śliwa, Natalia Prokopczyk, Martyna Olejnik i Klaudia Kuna.