Uczniowie ZSP Warka mistrzami Mazowsza Szkół Mundurowych

Uczniowie ZSP Warka  mistrzami Mazowsza Szkół Mundurowych

31 maja 2016 r. na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie koło Ostrołęki odbyły się III Strzeleckie Mistrzostwa Mazowsza Szkół Mundurowych w strzelaniu. Zawody składały się z dwóch konkurencji:

  • strzelanie z karabinka sportowego 5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi na odległość 50 m i

  • strzelanie z pistoletu sportowego kal, 5,6 mm na odległość 25 m.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce składała się z kadetów klasy mundurowej:

  1. Anna Pawlak, uczennica II klasy LO,

  2. Michał Michałowski, uczeń klasy II LO,

  3. Bartłomiej Luchciński, uczeń klasy II LO.

Występ naszej reprezentacji można podsumować używając słów Juliusza Cezara: „przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężyliśmy”.

W zawodach brało udział 19 szkół mundurowych, a rywalizacja była bardzo zacięta do ostatniego strzału. Nasza reprezentacja wykazała się bardzo dobrą kondycją strzelecką. Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki: Michał Michałowski – 94 punkty w strzelaniu z karabinka i 80 punktów z pistoletu – w klasyfikacji generalnej dało to V miejsce. Bartłomiej Luchciński z wynikami 90 pkt z karabinka i 87 pkt z pistoletu został wicemistrzem Mazowsza, a Anna Pawlak – 93 pkt z karabinka i 77 pkt z pistoletu – była jedyną dziewczyną startującą w zawodach. Nasi zawodnicy uzyskali łącznie 521 punktów i zajęli I miejsce uzyskując tytuł Mistrzów Mazowsza Szkół Mundurowych. Zwycięzcom i uczestnikom wręczono puchary i dyplomy.

Dyrekcja Szkoły składa gratulacje kadetom II klasy LO i ich opiekunom: Panu Tadeuszowi Orłowskiemu i Panu Piotrowi Witanowi.

Udostępnij:
← Strzelecki Dzień Dziecka 5 Czerwca Pieniądze rozdane po raz 11 →

Dodaj komentarz