Strona głównaInstytucjeCeSiRFrancja Mistrzem Europy! Polska… czwarta!

Francja Mistrzem Europy! Polska… czwarta!

Czy to realny scenariusz żeby EURO2016 wygrali gospodarze a nasza reprezentacja zakończyła zmagania na 4 miejscu? Wszystko okaże się w najbliższych kilkunastu dniach.

W Warce jednak wszystko wyjaśniło się 18 czerwca, kiedy to na boisku gimnazjum rozegrany został Finałowy Turniej miniEURO2016. W powiatowych rozgrywkach zwyciężyła drużyna ze szkoły z Nowej Wsi, która reprezentowała Francję. W finale pokonała Hiszpanię (PSP Bikówek w gminie Grójec). Trzecie miejsce, pokonując Polskę (PSP Chynów) zdobyła Irlandia (PSP nr 2 w Grójcu). Jako ciekawostkę można podać iż w 1/8 finałów Polska zwyciężyła Szwajcarię 1:0!!!

Jednak zanim doszło do Turnieju Finałowego w którym zmierzyło się 8 najlepszych drużyn, turniej organizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i Grójecki Ośrodek Sportu, przy wsparciu obu samorządów i burmistrzów podzielony został na 2 części. Trzy pierwsze grupy rywalizowały w Warce 13 czerwca a pozostałe w Grójcu 10 czerwca.

Układ Państw w grupach był taki sam jak podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych we Francji, a szkoły i klasy przypisane do poszczególnych grup przypisane zostały w drodze losowania.

Z grójeckiej części do fazy finałowej awansowały reprezentacje Turcji i Irlandii (obie z PSP nr 2 Grójec), Włoch (PSP Drwalew) oraz Hiszpanii (PSP Bikówek).

Droga do finałów dla wszystkich drużyn rywalizujących w „wareckich” grupach nie była łatwa. W grupie A rywalizowały ze sobą: Francja (ZS-P Nowa Wieś), Rumunia (PSP 1 Warka kl. 4), Albania (PSP 1 Warka kl.6) i Szwajcaria (PSP 2 Warka kl.6). W grupie B: Anglia (PSP 2 Warka kl. 4), Rosja (PSP Ostrołęka), Walia (PSP Jasieniec) i Słowacja (PSP Wrociszew). W grupie C: Niemcy (PSP Michałów), Ukraina (PSP 1 Warka kl.5), Polska (ZSP Chynów) i Irlandia Płn. (PSP 2 Warka kl.5).

W każdej grupie zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” a mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach przy gimnazjum i Orliku. Emocji nie brakowało!

Po rozegraniu spotkań grupowych odbyła się część 1/8 finału, do którego awansowały drużyny z I i II miejsca oraz dwie drużyny z III miejsca z lepszym bilansem punktowo – bramkowym.

Oto wyniki meczów w 1/8 finałów:

Szwajcaria (PSP 2 Warka kl.6) – Polska (ZSP Chynów) 0:1

Ukraina (PSP 1 Warka kl. 5) – Anglia (PSP 2 Warka kl.4) 2:0

Walia (PSP Jasieniec) – Rumunia (PSP 1 Warka kl.4) 3:1

Francja (ZSP Nowa Wieś) – Rosja (PSP Ostrołęka) 3:0

W Turnieju Finałowym 18 czerwca zmierzyły się zatem po 4 drużyny z fazy „wareckiej” i „grójeckiej”.

Wyniki 1/4 finałów:

Polska (ZSP Chynów) – Walia (PSP Jasieniec) 3:1 (karne)

Ukraina (PSP 1 Warka kl. 5) – Francja (ZSP Nowa Wieś) 1:3 (karne)

Turcja (PSP nr 2 Grójec) – Irlandia (PSP nr 2 Grójec) 2:3 (karne)

Włochy (PSP Drwalew) – Hiszpania (PSP Bikówek) 0:2

Wyniki półfinałów:

Polska (ZSP Chynów) – Francja (ZSP Nowa Wieś) 2:3 (karne)

Irlandia (PSP nr 2 Grójec) – Hiszpania (PSP Bikówek) 0:1

Mecz o 3 miejsce:

Polska (ZSP Chynów) – Irlandia (PSP nr 2 Grójec) 0:1

Finał:

Francja (ZSP Nowa Wieś) – Hiszpania (PSP Bikówek) 3:0

Mistrzem miniEURO 2016 w rozgrywkach powiatowych została FRANCJA/ reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Nowej Wsi z trenerem Łukaszem Szwedo .

II miejsce – HISZPANIA – PSP Bikówek

III miejsce – IRLANDIA – PSP nr 2 Grójec

IV miejsce – POLSKA – ZSP Chynów

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki:

Najlepszy Strzelec – Igor Zalewski – FRANCJA – ZSP Nowa Wieś

Najlepszy Bramkarz – Jan Waśniewski – IRLANDIA – PSP Grojec nr 2 I

Najlepszy Piłkarz – Jakub Konopka – HISZPANIA – PSP Bikówek.

Dekoracja zwycięskich drużyn miała miejsce na scenie odbywającego się przed „Dworkiem na Długiej” Pikniku, medale, puchary i nagrody rzeczowe wręczyli: Burmistrz Warki – Dariusz Gizka oraz Dyrektor CeSiR  – Marian Górski.