Dębnowola artyzmem i profilaktyką silna

Dębnowola artyzmem i profilaktyką silna

Koniec roku szkolnego to czas na krótkie podsumowanie sukcesów uczniów z Publicznego Gimnazjum im. ks. Pawła Heinstscha w Dębnowoli.

Zaledwie zdążyły wyciszyć się podniosłe emocje po pięknym przedsięwzięciu poetyckim (Wieczorku ku czci Patrona szkoły), a już pojawiły się kolejne powody do radowania się z osiągnięć naszej młodzieży. Otóż – przedstawiciele PG w Dębnowoli wygrali powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu i godnie reprezentowali nasz powiat w wojewódzkim finale.

Z wiadomości z ostatniej chwili wiemy też, że Angelika Wąsiewicz wygrała konkurs powiatowy (plastyczno – profilaktyczny) pt. ,,Palenie szkodzi” oraz zajęła drugie miejsce
w konkursie ,,Trzymaj Formę” organizowanym przez PSSE w Grójcu.

Życie artystyczne w naszym gimnazjum kwitło cały rok z dużym zaangażowaniem utalentowanych, chcących rozwijać swe pasje uczniów. W szkole odbyły się wystawy rękodzieł uczniów, tak zwane „Galerie Artystycznej Satysfakcji” emanujące twórczą ekspresją, kreacją oryginalności młodych umysłów, „którym się chce – CHCIEĆ!”

Oprócz wspomnianej uczennicy, Angeliki Wąsiewicz – kunsztem przekutym w osiągnięcia plastyczne mogą pochwalić się również uczennice: Agata Kowalczyk, Patrycja Dubińska, Aleksandra Grzesikiewicz.

Nietuzinkowy projekt – autorskiej wystawy prac plastycznych powstał w Dębnowoli za sprawą naszej nowej uczennicy Anny Zomchak (imigrantka z Ukrainy). Wystawa nosiła symboliczny tytuł: „Sztuka, jako piękny język międzynarodowy”. Powstała w myśl idei integracji, tolerancji, poznania wartości wspólnot, kultur, tradycji Polski i Ukrainy.

Gimnazjaliści z Dębnowoli odnosili również sukcesy sportowe. Kolejny rok z rzędu chłopcy zostali mistrzami powiatu grójeckiego w Drużynowym Finale Powiatowym w Tenisie Stołowym a dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo, obydwie drużyny awansowały do zawodów międzypowiatowych organizowanych przez Radomski Szkolny Związek Sportowy. Szkołę reprezentowali: Kamil Sadurski, Dawid Batte, Bartosz Anyszkiewicz, Sylwia Szcześniak, Aleksandra Grzesikiewicz, Maria Milewska.

Publiczne Gimnazjum w Dębnowoli

PGDEBNOWOLA 01

Udostępnij:
← Ostatnie rozgrywki sekcji piłki nożnej Turniej Miast – odsłona trzecia →

Dodaj komentarz