Bioróżnorodne zakończenie roku UTW

Bioróżnorodne zakończenie roku UTW

Grupa studentów Wareckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 14 czerwca wzięła udział w wycieczce podsumowującej rok akademicki 2015/2016.

Pierwszym punktem wyprawy była tężnia solankowa w Konstancinie. Została ona zbudowana w 1978 roku i jest zasilana solanką z położonego nieopodal odwiertu, która – dzięki stężeniu minerałów 6,5% – posiada właściwości lecznicze. Powietrze wokół tężni w wyniku parowania solanki tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych.

Następnie pojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, którgo poprawna nazwa to: Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Z panią przewodnik zwiedziliśmy florę polską, ciekawe drzewa iglaste, azalie i różaneczniki, jałowce, wrzosy i wrzośce, rośliny lecznicze i przyprawy, drzewa i krzewy owocowe oraz rośliny egzotyczne w szklarni. Wielkie wrażenie zrobiły na nas przepięknie kwitnące tulipanowce, platany oraz miłorząby japońskie z charakterystycznymi listkami.

W pewnym momencie zniewolił nas najpierw zapach, a później widok przepięknych róż… naprawdę chciało się tam zostać na zawsze. Choć zmęczenie dawało się we znaki to część naszej grupy poszła jeszcze obejrzeć rośliny egzotyczne w Oranżerii – zachwycając się kaktusami, palmami i bananowcami, ale najbardziej zauroczyły nas kwitnące różnokolorowe bugenwille.

Ostatnim najważniejszym dla studentów punktem wyprawy było wręczanie przez Dyrektora CeSiR Mariana Górskiego i koordynatorkę UTW Grażynę Jagiełło dyplomów
z promocją na następny rok. Nasz uniwersytet w 2016 roku świętuje 10 lat swojego istnienia! Aby tradycji stało się zadość, na cześć jubileuszu wystrzelił korek z zamrożonego szampana.

Przed nami wakacje, ale nie kończymy działalności – szykujemy się do realizacji projektu „Dzielimy się swoimi pasjami! Razem z dziećmi i seniorami”, który napisało Stowarzyszenie na Rzecz dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Tęcza”. Będziemy również przygotowywać się do Targów Grup Senioralnych powiatu grójeckiego, który planowany jest na 7 sierpnia.

A wszystkich chłonnych wiedzy i przygód zapraszamy na nowy semestr już 4 października o godz. 10 na inaugurację nowego semestru.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

UTW koniec roku 01 UTW koniec roku 02

Udostępnij:
← Najlepsi z najlepszych... gimnazjaliści Wysokie stypendia dla uczniów CKZiU w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz