Najlepsi z najlepszych… gimnazjaliści

Najlepsi z najlepszych… gimnazjaliści

Rok szkolny 2015/2016 już za nami. Obfitował w wiele wydarzeń, które zostały podsumowane podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce.

Wielkim powodem do dumy było uzyskanie tytułu Primus Inter Paris, czyli Pierwszy Wśród Równych, który przyznawany jest najwybitniejszemu absolwentowi za najwyższe wyniki w nauce. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymał Bartłomiej Tybura, uzyskując na koniec nauki w gimnazjum dość imponujący wynik, średnią ocen blisko 6.0, czyli 5.94.

Za uzyskanie tytułu Primusa uczeń otrzymał nagrodę ufundowaną przez Urząd Miejski w Warce oraz stypendium naukowe ufundowane przez Roberta Donicę reprezentującego firmę Donimet. W tym roku szkolnym sponsorem nagród był także Bank Spółdzielczy w Warce, którego przedstawiciele również wręczyli nagrody.

Kolejny sukces dla szkoły i zarazem powód do radości to Laureat Konkursu Historycznego. Został nim Bartosz Durka, który w ostatnim etapie uzyskał aż 93% możliwych do zdobycia punktów. W ubiegłym roku szkolnym został finalistą tego prestiżowego konkursu. Za sukcesy uczeń otrzymał dodatkowe punkty na świadectwie, był zwolniony z pisania egzaminu (100% punktów), a także ma pierwszeństwo w dostaniu się do wszystkich renomowanych szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie są chlubą naszej szkoły oraz środowiska i wierzymy, że w nowych szkołach nadal będą rozwijać swoje talenty, by w przyszłości osiągnąć zamierzone cele, odnosić sukcesy i zarazem promować nasze miasto.

Oprócz wyżej wymienionych pozostali uczniowie również przysporzyli splendoru szkole, biorąc liczny udział w konkursach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim (Albus, Pangea, Stypendiada Polonistyczna), gdzie uzyskali wysokie wyniki będąc laureatami, czy finalistami. Wszyscy zostali docenieni otrzymując nagrody książkowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz udanego, zasłużonego wakacyjnego odpoczynku.

Gimnazjum Publiczne w Warce

foto2

Udostępnij:
← Planowanie działań rewitalizacyjnych Bioróżnorodne zakończenie roku UTW →

Dodaj komentarz