Strona głównaOrganizacjeZawodniczki UKS OLIMPIC na Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Zawodniczki UKS OLIMPIC na Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Ola C.W dniach 15 – 17 lipca 2016 r. odbyły się pływackie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich (w Lublinie) i 16 letnich (w Ostrowcu Świętokrzyskim). W Lublinie reprezentowała nas Aleksandra Cieplak z rocznika 2001, uczennica Gimnazjum Publicznego w Warce. Ola – najlepsza zawodniczka roku 2015 – i tym razem utrzymała prymat pierwszeństwa w Klubie. W czasie mistrzostw pięciokrotnie ustanowiła nowe rekordy życiowe i dwukrotnie awansowała do finału „A” (50 m i 100 m stylem motylkowym) oraz do finału „B” (200 m stylem motylkowym). W czasie wyścigu finałowego na 100 m stylem motylkowym z czasem 01,04,95 zajęła IV miejsce. Do brązowego medalu zabrakło jedynie 0,15 sekundy. W kolejnym wyścigu finałowym na 50 m stylem motylkowym z czasem 0,29,04 zajęła piąte miejsce. Na dystansie 200 m stylem motylkowym Ola poprawiła swój czas o 3 sekunty i ostatecznie wywalczyła XVI miejsce. Po tych mistrzostwach Aleksandra Cieplak ma w swoim dorobku starty w ośmiu finałach „A” i trzech finałach „B”. Tym samym Ola po raz kolejny wypełniła wymagane kryterium do powołania do Kadry Narodowej na kolejny rok. Ola była naszą jedyną zawodniczką na mistrzostwach ale zdobyła 19 punktów w klasyfikacji FINA, co dało 55 miejsce na 133 startujące kluby.

Tegoroczne absolwentki Gimnazjum Publicznego w Warce z rocznika 2000 – Aneta Chmielewska, Natalia Kościanek i Karolina Chojecka walczyły na obiektach MOSiR-u w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tradycyjnie dziewczęta spisały się bardzo dobrze. Aneta Chmielewska awansowała dwukrotnie do finałów „A” (50 m i 100 m stylem klasycznym), Natalia Kościanek trzykrotnie do finałów „B” (50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym), a Karolina Chojecka do finału „B” na 200 m stylem dowolnym. W czasie zawodów dziewczęta czterokrotnie poprawiały swoje rekordy życiowe. W czasie wyścigów finałowych na 50 m stylem klasycznym Aneta Chmielewska zajęła V miejsce, z czasem 0,34,11, a Natalia Kościanek miejsce XII z czasem 0,35,09. Na 100 m stylem klasycznym Aneta z czasem 1,16,71 zajęła X miejsce, a Natalia z czasem 1,17,77 XIV miejsce. Dziewczęta zdobyły 30 punktów w klasyfikacji FINA, co dało im 47 miejsce na 103 startujące kluby.

Udział w zawodach naszych zawodniczek został dofinansowany ze środków własnych Klubu w wysokości 1565,00 zł i sfinansowany w głównej części przez rodziców startujących zawodniczek.

Trenerzy i Zarząd Klubu gratulują sportowej postawy i wyników zawodniczkom UKS OLIMPIC Warka i dziękują im za dotychczasowe osiągnięcia. Rodzicom naszych zawodniczek należą się szczególne podziękowania za wsparcie jakiego udzielali dziewczętom oraz poniesione na realizację ich pasji nakłady finansowe.