Warka na podium w kolejnym etapie Turnieju Miast!

Warka na podium w kolejnym etapie Turnieju Miast!

23 lipca w Ostrowi Mazowieckiej odbył się kolejny etap Turnieju Miast w którym bierze udział warecka „Drużyna Trojdena”. Reprezentacja tym razem wystąpiła w składzie: Kamila Gostkowska (kapitan), Tomasz Chojecki, Sławomir Ragan, Mateusz Wdowiak, Karolina Kowalska, Kinga Nowakowska i Tomasz Wdowiak.

Organizatorzy jak zwykle zaskoczyli konkurencjami, które wymagały wiedzy, sprytu i wytrzymałości. Pierwszą konkurencją z którą przyszło nam się zmierzyć był rzut… zapałką. Zapałka była jednak dość gigantycznych rozmiarów i nie tak łatwo było wyrzucić ją jak najdalej. Kolejna rywalizacja związana była z miastem w którym odbywał się turniej. Zadaniem zawodników był bieg ze specjalną bartniczą drabiną – „ostrową” i wyciągnięcie jednego ze słoików miodu z barci. W następnym etapie musieliśmy polegać na wiedzy… Aby wygrać tę konkurencję trzeba było rozpoznać rodzaj wylosowanego miodu, gatunek drzewa (widząc tylko jego korę i przekrój) oraz leśną roślinę. Ostatnie dwa starcia w których przyszło się zmierzyć to strzelanie z łuku oraz spływ fosą na materacu w których warecka drużyna osiągnęła bardzo dobre wyniki.

Ostatecznie dla „Drużyny Trojdena” konkurs udało się zakończyć na zaszczytnym 3 miejscu! Zwycięstwo tym razem przypadło grupie ze Zwolenia, której serdecznie gratulujemy.

Kolejny Turniej Miast odbędzie się w Warce 20 sierpnia w Parku na Winiarach przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

 

Udostępnij:
← Muzyczno - turystyczna fala w Warce! Wareccy muzycy pierwszej klasy! →

Dodaj komentarz