Droga Wojewódzka 731 zmienia wygląd

Droga Wojewódzka 731 zmienia wygląd

Trwa remont drogi wojewódzkiej 731 na ok. 3,2 km odcinku w ulicy Bielańskiej i Batalionów Chłopskich w Warce.

Remontowany odcinek rozpoczyna się na ul. Bielańskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Nowakowskiego a kończy się w granicach zabudowanego terenu miasta.

Z prawej strony jezdni (jadąc od strony Warki) planowany jest na całym odcinku inwestycji ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m, z lewej zaś – na odcinku od ul. Reymonta, chodnik o szerokości 1,5 m. Zostanie położona nowa nawierzchnia bitumiczna, pojawią się wpusty na wodę deszczową, wyremontowane zostaną przepusty drogowe i nowe wjazdy do posesji, powiększone i utwardzone kostką zostaną zatoki autobusowe. Jezdnia zostanie ograniczona krawężnikami, co przyczyni się do spowolnienia i uporządkowania ruchu. Dzięki nowej nawierzchni, zwiększy się komfort poruszania się kierowców, na wysłużonej już jezdni. Uporządkowanie ruchu rowerowego na tym odcinku wpłynie na bezpieczeństwo rowerzystów i stworzy dodatkową możliwość rekreacji i turystyki rowerowej na odcinku ponad 3 km.

ul. Bielanska zm ul. Batalionow Chlopskich zm

Udostępnij:
← Pocztówki z wakacji... Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Pocztówki z wakacji... Parafia św. Mikołaja Biskupa w Warce →

Dodaj komentarz