„Moja Ballada” – IX Wieczór z Kulturą

„Moja Ballada” – IX Wieczór z Kulturą

Tym razem proponujemy Państwu recital piosenek Agnieszki Osieckiej pt. „Moja ballada” w wykonaniu artystów warszawskiego Teatru Muzycznego ROMA:
Anna Sroka-Hryń – wokal
Jakub Lubowicz – piano
Dawid Lubowicz- skrzypce
Marcin Murawski-gitara basowa
„Moja ballada” to koncert kilkunastu wyjątkowych utworów Agnieszki Osieckiej – artystki, której twórczość na stałe wpisała się w krajobraz polskiej piosenki. Wymienić należy chociażby: „Byle nie o miłości”, „Na całych jeziorach”, „Uciekaj moje serce”, „Ja nie chcę spać”, „Zielono mi”.
Pojawią się m.in. kompozycje Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Komedy, Adam Sławińskiego, Andrzeja Zielińskiego, Jacka Mikuły.
Autorem aranżacji i muzyki do utworu „Nie przegap naszej miłości” do słów Grzegorza Wasowskiego jest Jakub Lubowicz.

Anna Sroka-Hryń – Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2000). Współzałożycielka Studia Teatralnego „Koło”. Koncertuje z własnymi recitalami, m.in. z recitalem piosenek Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Billie Holiday z towarzyszeniem wybitego kompozytora i pianisty Włodzimierza Nahornego, wykonuje także recital piosenek międzywojennych „Vintage”. Występowała na wielu scenach stołecznych, m.in. Teatr Komedia („Kopciuszek”), Teatr Polonia („Kobieta z widokiem na taras”), Teatr Montownia („Peer Gynt”, „Lovv”), Teatr Studio („Jedną ręką”), Teatr Ochoty („Starucha”, „Fale”). Laureatka VI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, finalistka PPA we Wrocławiu (2003). W 2013 roku obroniła tytuł doktora sztuki na Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jakub Lubowicz – Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie (fortepian klasyczny) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (fortepian jazzowy). Laureat klasycznych oraz jazzowych konkursów pianistycznych. Kierownik muzyczny Teatru Roma w Warszawie. Jako kompozytor, pianista, aranżer i kierownik muzyczny współpracuje również z Teatrem Narodowym, Teatrem Palladium i Teatrem Buffo w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Szczecinie, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz wieloma artystami klasycznej, jazzowej i popowej sceny muzycznej. Kierownik muzyczny konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej

Serdecznie polecamy i zapraszamy!

• Ilość miejsc ograniczona.
• Obowiązują stroje wizytowe.
• Bilety w cenie 75 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum.
W cenie biletu wino i przekąski.

Udostępnij:
← Zabłyśnij wokalnym talentem! Dwa słowa Komendanta →

Dodaj komentarz