„Turniej Miast” w Warce – do boju rycerze!

„Turniej Miast” w Warce – do boju rycerze!

Od maja do września na terenie Mazowsza trwają zmagania w ramach Turnieju Miast leżących na Szlaku Książąt Mazowieckich, których stawką jest tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD. 2016. Potyczki miały już miejsce w: Liwie, Przasnyszu, Sannikach i Ostrowi Mazowieckiej. 5 edycja odbędzie się już 20 sierpnia (sobota) w Parku na Winiarach przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Zachęcamy więc do przybycia, kibicowania wareckiej „Drużynie Trojdena” oraz do udziału w rodzinnej części Turnieju.

Piknik rozpocznie się o godz. 12 podsumowaniem akcji „Rycerskie Lato w Warce”, którą w tym roku przygotowały lokalne instytucje samorządowe dla wszystkich dzieci spędzających wakacje w domu. Następnie rozdane zostaną nagrody w organizowanym przez Samorząd Warki konkursie plastycznym „Moje miasto w przyszłości”.

Były rycerskie wakacje – rycerskie także będzie ich zakończenie… O 12:45 przed Muzeum oficjalnie otwarty zostanie Turniej Miast a uczestniczące w nim drużyny przejdą w paradzie na arenę zmagań, która mieścić się będzie na parkowej polanie od strony ul. Turystycznej. Drużyny już przygotowują się do kolejnego starcia w konkurencjach stylizowanych na średniowieczne ale powiązanych z lokalnymi zasobami i dziedzictwem grodu nad Pilicą. Paradę poprowadzi warecka Orkiestra Moderato, która następnie wykona pokaz Musztry Paradnej. A później będzie już tylko… duch zdrowej rywalizacji! W przerwie Turnieju ok. godz. 15 muzyczny akcent wprowadzi Orkiestra Moderato pod batutą Artura Gębskiego, która zagra koncert rozrywkowy.

Oczywiście Turniej Rycerski odbędzie się także dla wszystkich chętnych. O godz. 16:30, po zakończeniu zmagań drużyn reprezentujących różne miasta Mazowsza zapraszamy śmiałków, którym nie straszne będzie zmierzyć się ze konkurencjami w których trzeba będzie wykazać się siłą, sprytem i odwagą… O godz. 18, na zakończenie pikniku na scenie zagości muzyczna gwiazda – akustyczny duet Szymon Wydra i Jarosław Suski.

Zapraszamy również do korzystania z dodatkowych atrakcji. Na wszystkich, dużych i małych czekać będą: stoiska rycerskie, największy w Polsce dmuchany zamek, wielki labirynt ze skrzynek WARKI, malowanie twarzy, balonikowe miecze, kartonowe tarcze i zbroje, ogródek grillowo-piwny, wystawa „Warka w obiektywie” i wiele więcej.

Dostępne będą również do zwiedzania wystawy znajdujące się w Muzeum im. K. Pułaskiego.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu!

Plakat wklejka TURNIEJ zm

Udostępnij:
← Wareccy turyści zdobyli polską i słowacką Orawę Zostań Lewandowskim... albo Pazdanem... →

Dodaj komentarz