Uczcijmy pamięć poległych…

Uczcijmy pamięć poległych…

II wojna światowa to największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 roku obejmujący zasięgiem działań prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.

W związku z tak podniosłym wydarzeniem, rocznicą wybuchu II wojny światowej Samorząd Miasta i Gminy Warka, 1 Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Związek Kombatantów RP i BWP 1 września 2016 roku organizują obchody rocznicowe. O godzinie 17:00 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udadzą się przed Pomnik Bohaterskich Lotników Polskich Walczących na Frontach II Wojny Światowej z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

W programie: Apel Pamięci, Salwa Honorowa, Złożenie kwiatów.

Dalszy ciąg uroczystości odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie wręczone zostaną dyplomy uznania ZKRPiBWP. Zwiedzić będzie można także wystawę pt. „Polska Walcząca” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości.

Plakat II wojna 01 zm

Udostępnij:
← Wareccy rekonstruktorzy na "Pogrzebie Inki i Zagończyka" Festiwal Absurdu - Faza II →

Dodaj komentarz