Kronika policyjna

Instytucje, Wiadomości 6 września 2016
Kronika policyjna

W nocy 8 lipca 2016 roku w Warce doszło do uszkodzenia Pomnika Stefana Czarnieckiego. Policjanci szybko ustalili sprawców tego czynu, którymi okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Warki. Warecka Policja przypomina, że teren miasta objęty jest systemem monitoringu wizyjnego. Obraz z kamer jest na bieżąco obserwowany przez Policjantów, jak również poddawany szczegółowej analizie w przypadku zaistnienia przestępstw lub wykroczeń.

W dniu 12 sierpnia około godz. 12:50 z terenu posesji znajdującej się w Warce na ulicy Grójeckiej skradziono rower marki GIANT Anthen 29 koloru czarnego na szkodę właściciela. Warecka Policja prosi o wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy i w ustaleniu miejsca ukrycia lub miejsca sprzedaży skradzionego roweru.

W dniu 13 sierpnia około godz. 8:30 na terenie targowiska miejskiego w Warce nieznany do chwili obecnej sprawca dokonał kradzieży kieszonkowej. Łupem złodzieja padł portfel wraz zawartością; pieniędzmi oraz dokumentami właściciela – mieszkańca gminy Grabów nad Pilicą.

 

Komisariat Policji w Warce

Dwa słowa Komendanta

Pierwsza połowa sierpnia upłynęła spokojnie, w tym czasie nie odnotowaliśmy dużej ilości zdarzeń kryminalnych. Analizując dane z poprzednich lat, zauważyliśmy w okresie wakacyjnym wyraźny wzrost ilości kradzieży rowerów, dlatego korzystając z możliwości ponownie przypominam o starannym zabezpieczaniu naszego mienia przed potencjalnymi sprawcami, myślę że warto też posiadać dokumentację na podstawie której można później ustalić numery identyfikacyjne skradzionego roweru i jego wygląd. Takie informacje nie tylko umożliwiają zarejestrowanie skradzionej rzeczy w policyjnych bazach danych, ale ułatwiają także identyfikację przedmiotu w przypadku jego odzyskania.

Chcę powiedzieć, że dysponujemy wizerunkami sprawcy ostatniej kradzieży roweru, wiemy że człowiek ten przyszedł pieszo od strony centrum miasta, wiemy też że odjechał skradzionym rowerem w kierunku ulicy Kolejowej i dalej w kierunku ulicy Gośniewskiej. Sprawcą był młody mężczyzna w wieku około 22-28 lat, szczupłej budowy ciała, około 180 cm wzrostu, włosy w kolorze blond. Prosimy o każdą cenną informację, która pomoże w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny. Być może był on widziany w dniu zdarzenia, może komuś oferowano ten rower do zakupu. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się ofiarą złodzieja, dlatego warto aktywnie działać na rzecz bezpieczeństwa, ta aktywność w przyszłości może uchronić nas samych.

Chciałbym zwrócić uwagę na sporadycznie, ale jednak występujące na terenie targowiska miejskiego w Warce kradzieże kieszonkowe. Warto pamiętać o podstawowych zasadach, które mogą nas uchronić przed kradzieżą. Portfel należy zawsze trzymać w miejscu trudno dostępnym dla sprawcy czyli np. w kieszeniach wewnętrznych, nigdy w tylnej kieszeni spodni, podczas dokonywania płatności trzeba zwracać uwagę na osoby znajdujące się w tym czasie w pobliżu, a w przypadku zauważenia osób podejrzanych niezwłocznie informować telefonicznie Policję.

Przypominam także, że Warka jest miastem objętym systemem monitoringu wizyjnego, obraz z kamer znajdujących się na terenie miasta obserwowany jest na bieżąco przez policjantów. W przypadku wszelkiego rodzaju zdarzeń, nawet takich jak wykroczenia porządkowe, zakłócanie ładu i porządku w miejscach publicznych – zapisy z tych kamer są dla nas bezcennym materiałem dowodowym umożliwiającym nie tylko ustalenia sprawców tych zachowań, ale także w razie konieczności przedłożenie tych zapisów wideo jako dowodu w Sądzie.

Na koniec ponownie bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Warka, którzy aktywnie włączają się w pracę na rzecz bezpieczeństwa. Jeszcze raz podkreślam – bezpieczeństwo to nasz wspólny interes, bezpieczeństwo to nasze wspólne dobro – które sprzyja nie tylko rozwojowi danego obszaru, ale przede wszystkim sprawia, że w miejscach, których mieszkamy, czujemy się dobrze i spokojnie.

 

Komendant Komisariatu

Policji w Warce

kom. Marcin Mieńkowski

Udostępnij:
← Modernizacja dróg wojewódzkich w gminie Warka Nowy sezon dworkowych edukacji! →

Dodaj komentarz