Warka Honorową Stolicą Księstwa Mazowieckiego!

Warka Honorową Stolicą Księstwa Mazowieckiego!

W maju 2016 roku dla Warki rozpoczął się czas rywalizacji… Drużyna Trojdena stanęła do walki o tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego! W ciągu kilku miesięcy odbyło się 7 spotkań w różnych miastach na Mazowszu, podczas których zawodnicy z Warki jak prawdziwi rycerze przystępowali do starcia o wygraną. Choć nie było to łatwe i nie raz konkurencje przerastały możliwości uczestników, bądź zabrakło odrobinę szczęścia to podczas przedostatniego etapu Turnieju w Zwoleniu pojawiła się nadzieja na wielką wygraną.

Drużyna Trojdena 10 września udała się do Czerska, gdzie odbywał się ostatni etap Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. W bojowych nastrojach zawodnicy stanęli w szranki z drużynami z: Przasnysza, Sannik, Ostrowi Mazowieckiej, Góry Kalwarii i Zwolenia. Rywalizacja nie była łatwa, gdyż drużyna ze Zwolenia wyprzedzając Warkę aż 9 punktami w klasyfikacji generalnej miała wielką szansę na zwycięstwo… W pierwszej konkurencji zawodnicy na torze przeszkód mieli za zadanie w jak najszybszym czasie stoczyć walkę z kilkoma smokami! Druga konkurencja wymagała otworzenia szarych komórek i przypomnienia sobie wydarzeń z kilku ostatnich miesięcy… Drużyny miały bowiem za zadanie odpowiedzieć na 6 wylosowanych pytań dotyczących wydarzeń, które miały miejsce podczas poprzednich etapów turnieju. Zaś ostatnią konkurencją była tania okowita czyli 7 obrotów z nachyloną głową wokół własnej osi i bieg z pierścieniem na drugi koniec areny turniejowej, a na koniec powrót saniami po trawie… Konkurencja ta nie zrobiła wrażenia na zawodnikach z Warki – zwyciężyli ją w pięknym stylu!

Warka tracąc do drużyny ze Zwolenia aż 9 punktów zastanawiała się czy uda się pokonać tak dobrych zawodników aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Żeby tak się stało Warka musiałaby wygrać ostatni etap Turnieju w Czersku. Walka była niezwykle wyrównana, jednak ostatecznie… udało się! Drużyna Trojdena z Warki wraz ze Zwoleniem uzyskując taką samą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej zajęły 1 miejsce uzyskując tym samym tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego A.D. 2016! Największe marzenie Drużyny Trojdena spełniło się – puchar zwycięzcy, choć dzielony ze zwoleńską drużyną należy także do Warki!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← Turniej koszykówki z Wicemistrzem Polski! Tak się bawi Warka! →

Dodaj komentarz