„Kosmos” Andrzeja Żuławskiego w grójeckim DKF-ie

Kino, Kultura 16 września 2016
„Kosmos” Andrzeja Żuławskiego w grójeckim DKF-ie

Dyskusyjny Klub Filmowy Jasminum działający w Grójcu zaprasza w najbliższą sobotę 17 września o godz. 18:00 na film Andrzeja Żuławskiego „Kosmos” oraz spotkanie z Wojciechem Diduszko, dziennikarzem filmowym, który opowie o postaci zmarłego niedawno reżysera.

Pierwszy od 15 lat, a zarazem ostatni film Andrzeja Żuławskiego wkrótce zagości w kinach w całej Polsce. Nagrodzony za reżyserię w Locarno film oparty jest na twórczości Witolda Gombrowicza. – Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy po tych wszystkich latach nieobecności wszedłem na scenę i 2 tys. osób biło mi brawo. Jakby te wszystkie lata samotności nie istniały – mówił dziennikarzom w Locarno. Filmem tym nie tylko powrócił, ale również się odrodził. Krytycy na całym świecie zgodnie twierdzą, że reżyser stworzył jeden ze swoich najlepszych filmów.

To film, który „portretuje proces twórczy jako formę szaleństwa” – pisał krytyk Indiewire.com. „Hollywood Reporter” nazwał obraz „metafizyczną komedią”, „Le Temps” – filmem, który „nie jest irytujący, tylko prowokujący i zagmatwany”.

Gościem spotkania DKF będzie Wojciech Diduszko, dziennikarz filmowy, który opowie o postaci Andrzeja Żuławskiego.

kosmos-plakat

 

Udostępnij:
← Skończmy z tym absurdem... Bo życie to jest TEATR... i PRETEKST żeby się spotkać →

Dodaj komentarz