Gramy, gramy, gramy… RUSZAJĄ PLANSZAKI!

Gramy, gramy, gramy… RUSZAJĄ PLANSZAKI!

Dzisiaj (3.10) pierwsze zajęcia z grami planszowymi w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”. Celem tych spotkań jest wprowadzenie uczestników w świat nowoczesnych gier planszowych i zapoznanie z różnorodną mechaniką i terminologią stosowaną w grach oraz z rynkiem gier planszowych w Polsce i na świecie (wydawnictwa, projektanci). Przykładowe tematy naszych zajęć to m.in.:

  • Dice Rolling – kostki jako główny mechanizm gry (Megawojownicy i Potwory w Tokio). Poznajemy czołowe polskie wydawnictwa – REBEL.pl i Egmont.
  • Deckbuilding – czyli mechanika budowania talii w grze o superbohaterach – Legendary Marvel. Gra w angielskiej wersji językowej – poznajemy podstawowe zwroty stosowane w grach planszowych.
  • Gry kooperacyjne – gry w których gracze nie rywalizują ze sobą, tylko wspólnie próbują rozwiązać problem postawiony przed nimi i tym samym osiągnąć wspólne zwycięstwo. Wygrywają wszyscy albo nikt! Poznajemy niekwestionowaną legendę gier kooperacyjnych – Pandemię.
  • Przygodowa kooperacja w grze „Gears Of War”z wydawnictwa FFG (w Polsce – Galakta). Zobaczymy jak wygląda jedna z pierwszych prób przeniesienia kultowej gry komputerowej na papierowe medium, jakim jest gra planszowa.
  • Worker Placement – popularna mechanika w tzw. „eurograch” posiadająca duże walory edukacyjne (uczy zarządzania czasem i optymalizacji działań). Poznajemy klasykę: Agricola – gra o prowadzeniu średniowiecznego gospodarstwa wiejskiego. Poznajemy polskie wydawnictwo Lacerta.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w poniedziałki w godz. 16:30-18:30 do Dworku na Długiej. Zajęcia są bezpłatne.
Udostępnij:
← Nagroda 1000 zł dla szkoły w Ostrołęce Wiedza, którą warto zdobyć →

Dodaj komentarz