Jesienny Kurier Warecki… już jest!

Jesienny Kurier Warecki… już jest!

Jest jesienny numer Kuriera Wareckiego… Zachęcamy do czytania na stronie www.kurierwarecki.pl lub do sięgnięcia po warecki miesięcznik w kilkudziesięciu miejscach dystrybucyjnych (m.in. Dworek na Długiej, Urząd, ZUK…).

Dni stają się coraz krótsze i tylko pogoda za oknem próbuje bezczelnie nas oszukiwać i uparcie serwuje lipcowe upały. Nie dajmy się zwieść, to tylko nieudolna próba obrony przed nieuniknioną zmianą, ucieczka przed zbliżającą się nieuchronnie jesienią. 23 września oficjalnie ogłosi swoje nadejście, ale już teraz wyraźnie czuć jej intensywny, rytmiczny puls powtarzający nieustępliwie : zmiana, zmiana, zmiana. I nie mamy na myśli jedynie przyrodniczych symptomów związanych z cyklicznym następstwem pór roku. Najwyższy już czas na nowe porządki. trudno tych zmian nie zauważyć, ale zacznijmy od początku…

Szanowny Czytelniku, miło nam poinformować, że od niedawna mamy nową stolicę. Tak! Warka nosi to zaszczytne miano- Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego, był zatem powód do hucznego świętowania podczas zorganizowanego z ogromną pompą Święta Warki. A to jeszcze nie wszystko. Pisząc o jesieni nie sposób nie wspomnieć o jabłku naszym powszednim, które jest znakiem rozpoznawczym dla miejsca w którym żyjemy i już niedługo stanie się oficjalnym jego symbolem. Warka przeistoczy się w jabłkowe miasto a wszystko dzięki projektowi „Owoc naszej pasji”, który uczyni z Warki jabłkową stolicę.

Po wakacjach pora nadrobić kulturalne zaległości. Nie będzie łatwo bo tyle się dzieje w tym sezonie – dla miłośników wszelkich aktywności, od muzyki po prace ręczne – przygotowano moc interesujących wariantów. Rezerwujcie czas na zajęcia w Gminnej instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, który jak co roku kusi zajęciami nie tylko dla najmłodszych. Czas odkurzyć indeksy Wareckiej Akademii Wiedzy, której XI sezon startuje już za chwilę. Ta zacna uczelnia będzie gościła także starszych żaków, wśród których z całą pewnością nie zabraknie także przedstawicieli grup seniorskich. Wszyscy wiemy, że nasi dojrzali są wspaniali dlatego startująca akcja pod hasłem „ Miejsca przyjazne seniorom” wskaże takie miejsca, firmy i instytucje, które wychodzą naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom. Kolory i rytmy jesieni to także bigbitowy zespół „Szafrany”, którego jubileuszowy koncert z okazji 50 rocznicy powstania będzie nie lada gratką dla wszystkich jego fanów. Zobaczyć i usłyszeć po wieloletniej przerwie swoich idoli to niezwykłe wydarzenie. Każdy dziadek będzie mile widziany w towarzystwie wnuka.

To będzie dla wszystkich owocna jesień. Jedyne, co musimy zrobić, to wyrobić w sobie pewien nawyk – nawyk chęci.

Redakcja Kuriera Wareckiego

Udostępnij:
← Premiera nowego teledysku ANGELO! Płonie LAS VEGAS →

Dodaj komentarz