Sukces CKZiU na Dożynkach Powiatowych

Sukces CKZiU na Dożynkach Powiatowych

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystość łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Jest to również okazja do zaprezentowania się różnych firm i instytucji z terenów dziesięciu gmin powiatu. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 4 września w Lewiczynie.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych. Starannie przygotowane przez uczniów i nauczycieli stoisko oraz wieniec dożynkowy są wyrazem naszej duchowej przynależności do tradycji agrarnej i odpowiedzialnego propagowania nowoczesności, a także integracji
ze środowiskiem lokalnym.

Wśród firm i instytucji promujących się podczas powiatowych dożynek nasza szkoła wyróżniała się oryginalnie zaaranżowanym stoiskiem, w którym wzrok widzów przyciągały prace uczniów, unikatowe rekwizyty, a także kolorowe kompozycje jesiennych owoców i kwiatów. Wszystkie te elementy utworzyły spójną całość, która zdobyła uznanie komisji konkursowej, co zaowocowało II miejscem w Konkursie na Najładniejsze Stoisko.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zajęło także II miejsce w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy w kategorii „Wieniec nowoczesny”. Oprócz pamiątkowych dyplomów i statuetek od organizatora konkursów – Starostwa Powiatowego w Grójcu – otrzymaliśmy również słodkie upominki od sponsora – sklepu Simply w Grójcu.

Piękna pogoda, uroczysta msza święta, występy zespołów folklorystycznych i inne ciekawe wydarzenia towarzyszące Dożynkom Powiatu Grójeckiego przemieniły zwyczajne niedzielne popołudnie w prawdziwe święto plonów.

Ewa Malowaniec

 

Udostępnij:
← "Warka - miasto dotknięte historią"- najciekawszą wystawą 2015! Młodzi turyści poznawali najpiękniejsze miejsca naszego grodu →

Dodaj komentarz