Wiedza, którą warto zdobyć

Wiedza, którą warto zdobyć

Niezwykle barwnie zapowiada się kolejny – XI już – semestr działalności Wareckiej Akademii Wiedzy w „Dworku na Długiej”. Na bezpłatne wykłady zapraszamy w czwartki o godz. 17:30.

Na początek zaprosiliśmy do nas wszystkich Polaków, których ślady lśnią dziś dumnie w postaci niezwykłych mostów i linii kolejowych, dzieł naukowych z dziedziny biologii, geologii i geografii, których imiona utrwaliły się w nazwach gór i opowieściach różnych ludów: o władcach (Madagaskar), wojownikach lub… awanturnikach. Zapozna nas z ich czynami i dziełami niezrównana dr Paulina Komar. My sami także udamy się w dalekie, egzotyczne podróże – do Egiptu i do Peru. Wyruszymy także tropem zdumiewających tajemnic – będziemy penetrowali zatopione miasta (Maciej Marciniak), a nawet zajrzymy starożytnym Egipcjanom, Grekom i Rzymianom… w garnki –  za namową dr Komar! Poznamy dwie niezwykłe kobiety: Vilettę Villas – wszystkie „niedomówienia” jej życia wyjaśni redaktor Sławomir Drygalski oraz Marie Grosholtz czyli: Madame Tussaud – twórczynię słynnego muzeum figur woskowych, którą zaprezentuje Marianna Ben Mohamed. Zgłębimy całe morze ciekawostek związanych z ptakami – dowiemy się, co znaczą ich łacińskie nazwy i jaką rolę odgrywają te zwierzęta w wierzeniach i symbolice różnych kultur. (Monika Agnieszka Klimowicz). Nie uchylimy się także przed trudnymi pytaniami: czym właściwie jest inteligencja? (Marek Gerard Jaros), oraz czy rzeczywiście jesteśmy panami swego losu? – a może tylko niewolnikami genów, ślepych przypadków, przeznaczenia? (Krzysztof Kaim).

Będzie więc: patriotycznie, egzotycznie, muzycznie, makabrycznie, zabawnie i … bardzo serio. Dla każdego coś ciekawego!

Zapraszamy zatem serdecznie w każdy czwartek, na godz. 17:30 do Dworku na Długiej. Pierwszy wykład już 6 października: ,,Polscy podróżnicy, pionierzy i odkrywcy” – prowadzi dr Paulina Komar. Wstęp wolny. Zapraszamy.

waw-11-do-kuriera-zm

Udostępnij:
← Gramy, gramy, gramy... RUSZAJĄ PLANSZAKI! Powakacyjne zmiany w ZSP w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz