Nagrody dla szkół w Michałowie i Ostrołęce

Nagrody dla szkół w Michałowie i Ostrołęce

Program Szkolnych Kas Oszczędności to najstarszy, największy i najbardziej innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci w Polsce. Co roku uczestniczące w nim szkoły mają okazję zaprezentować swoje osiągnięcia i zmierzyć się w rywalizacji o zwycięstwo.

Historia Szkolnych Kas Oszczędności w PKO Banku Polskim sięga połowy lat 30. ubiegłego stulecia. Aktualnie w prowadzonym przez PKO Bank Polski programie SKO uczestniczy ok. 5 tys. szkół podstawowych z całego kraju (co trzecia szkoła w Polsce). W serwisie internetowym SKO swoje konta założyło już ok. 160 tys. dzieci, a oferta edukacyjna dociera do 1 miliona uczniów.

W organizowanym od niemal pół wieku konkursie co roku bierze udział kilkaset szkół z całej Polski. Tradycyjnie kolejne edycje odbywają się na szczeblu regionalnym oraz krajowym. Konkurs ma na celu wyróżnienie placówek wychowawczych, które w programie SKO wykazały się największą aktywnością i pomysłowością.

Od kilkunastu lat czołowe miejsca w regionie zajmuje Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie. Za działalność oraz kronikę konkursową przygotowaną przez opiekuna SKO – panią Elżbietę Chojnacką zajęła II miejsce w regionie i otrzymała nagrodę finansową wysokości 2000 zł.

Z kolei po raz trzeci, PSP w Ostrołęce zdobywa nagrodę III stopnia w wysokości 1000 zł. Nagroda ta jest wynikiem pracy nie tylko opiekunów SKO z PSP w Ostrołęce, którzy wykonali prezentację w programie Power Point. Duży wkład w przygotowanie tej multimedialnej kroniki wnieśli sami uczniowie, ponieważ to właśnie akcje SKO z ich udziałem zostały uwiecznione w owej prezentacji.

Potrzeby szkół są ogromne, jednak dzięki nagrodom w „Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności” mają większą szansę na rozwój. Dzięki nagrodom pieniężnym PSP w Ostrołęce dwa lata temu zakupiła aparat fotograficzny, natomiast w roku ubiegłym, jak i w tym roku po jednym laptopie. Wykorzystywane są one codziennie na lekcjach różnych przedmiotów, aby zaciekawić ucznia tematyką zajęć oraz wdrożyć do wykorzystywania TIK w codziennej pracy i nauce.

 

Udostępnij:
← Seniorzy rozśpiewani Co jest nam pisane? →

Dodaj komentarz