Strona głównaInstytucjeCeSiRKoszykarze wrócili do gry

Koszykarze wrócili do gry

Po wakacyjnej przerwie do Centrum Sportu i Rekreacji powróciła III liga koszykówki. W sobotę 8 października Klub Sportowy Pułaski Warka zainaugurował nowy sezon w meczu z Legią Warszawa.

W tegorocznych rozgrywkach III ligi Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego bierze udział 16 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe „A” i „B”. KS Pułaski Warka trafił do grupy „A” razem z drużynami MUKS Hutnik, Legia Warszawa, GLKS Nadarzyn, MUKS Piaseczno, UKS 9 PWSIP Łomża, KS Legion Legionowo, NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki i to właśnie z nimi zmierzy się w pierwszej rundzie rozgrywek. W kolejnej fazie rozgrywek do walki o miejsca 1-6 awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup, kolejne trzy drużyny rozegrają mecze o miejsca 7-12, następne o miejsca 13-16. Zespoły, które zdobędą miejsca 1-3 III ligi koszykówki WOZKOSZ uzyskają prawo gry w półfinałach o awans do 2LM.

Przed nami sporo sportowych emocji. W rundzie zasadniczej KS Pułaski rozegra 14 meczów z czego 7 na własnym parkiecie.

W bieżącym sezonie w barwach Pułaskiego zagrają: Paweł Adamczyk, Tomasz Chojecki, Mariusz Dobosz, Patryk Hedley, Jarosław Jachimowicz, Tomasz Karczewski, Daniel Kochański, Grzegorz Kościanek, Daniel Matulko, Hubert Miziołek, Krzysztof Paliński, Marcin Pochylski, Michał Rosołowski, Karol Słonawski, Damian Wawszczyk i Dariusz Węcłaś. Drużynę poprowadzą trenerzy: Robert Szczepaniak i Marek Brzeźnicki.

W pierwszym ligowym spotkaniu KS PUŁASKI WARKA zmierzył się ze stołeczną LEGIĄ. Gospodarze mecz rozpoczęli dobrze, zyskali przewagę na parkiecie i zwyciężyli pierwsza kwartę 20:15. Niestety kolejny etap nie należał do udanych. Legia rozpędzała się z minuty na minutę i odrabiała straty. Pułaski wprawdzie wyprowadzał żywiołowe akcje lecz brakowało w nich często skutecznego wykończenia. Do przerwy goście prowadzili już 50:36, co podcięło skrzydła graczom z Warki, którzy nie spodziewali się takiego obrotu sytuacji. Po zmianie stron pojedynek stał się nieco bardziej wyrównany lecz młody zespół Legii kontrolował przebieg spotkania i utrzymywał bezpieczną przewagę do ostatnich minut gry. Niestety pierwsze ligowe spotkanie nie należało do udanych – Pułaski zaczął od porażki 69:89.

W kolejnym ligowym spotkaniu 22 października KS PUŁASKI Warka zmierzy się na wyjeździe z UKS Łomża. Jest zatem czas na wyciagnięcie wniosków i poprawę gry, co na pewno szybko odzwierciedli się w wyniku. Na najbliższy mecz w Warce przyjdzie nam poczekać do 19 listopada.

W przerwie sobotniego meczu odbył się również konkurs rzutów osobistych dla dzieci. Zwycięzca Daniel Allori został nagrodzony piłką ufundowaną przez jednego z graczy Pułaskiego.