Szukaj Książąt Mazowieckich ukrytych w skrzynkach

Szukaj Książąt Mazowieckich ukrytych w skrzynkach

Waleczny Trojden, Śmiały Siemowit, Piękna Anna… takie nazwy noszą powstałe i uruchomione w Warce 11 listopada skrzynki geocachingowe.

Geocaching (geo – ziemia, cache – chować) to gra terenowa polegająca na odnajdywaniu oraz ukrywaniu skrzynek ze skarbami, tzw. „keszy”. Uczestnicy do ich odnalezienia mogą wykorzystywać urządzenia z systemem nawigacji satelitarnej czyli GPS-em (np. smartfony, tablety z internetem). Więcej o geocachingu na www.warka24.pl/geocaching

W październiku, w ramach projektu „Wyciągamy Trojdena” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspólnie z Partnerami – Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” i Muzeum im. K. Pułaskiego, dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego odbyło się kilka bezpłatnych warsztatów geocachingowych, w których udział wzięło ponad 100 osób. Prowadzący spotkania Przemysław Kowalski pokazywał uczestnikom zarówno w teorii jak i w praktyce na czym polega geocaching.

Teraz czas na szukanie skarbów i „naszych” Książąt Mazowieckich. Wejdź na www.opencaching.pl, zarejestruj się i podążaj za przygodą.

Udostępnij:
← 98 lat niepodległej Polski! Koncert Niepodległościowy okiem Rafała Donicy →

Dodaj komentarz