Finał biegowego Grand Prix Warki 2016 za nami

Finał biegowego Grand Prix Warki 2016 za nami

Za nami ostatnie tegoroczne zmagania w Grand Prix Warki 2016 pt. „Warecki Piknik Biegowy – Sprawdź Swoją Formę”. Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:15, spod wareckiej leśniczówki, gdzie przy pięknej pogodzie oraz wiosennej temperaturze powietrza wystartowało blisko sześćdziesięciu biegaczy. Bieg w kategorii Open rozegrano, niezmiennie, na siedmiokilometrowej trasie. Start i metę zlokalizowano nieopodal wareckiej leśniczówki, a sama trasa wiodła tylko i wyłącznie leśnymi ścieżkami. Jak przystało na bieg finałowy nie zabrakło dramaturgii. Faworyt po trzech biegach Bartłomiej Kuna z powodu choroby nie stawił się na start. Zwycięzcą biegu został Łukasz Więckowski  z czasem 26:08. Reprezentant naszego miasta, wyprzedził drugiego Karola Grabdę z Radomia o 5 sekund (26:13). Podium uzupełnił Arkadiusz Rudnicki z Warki (26:54). Wśród Pań triumfowała Monika Kaczanowska z czasem 29:00 wyprzedzając Martę Mikołajczyk 33:48 oraz Karolinę Gmaj 33:54. O wysokim poziomie biegu może świadczyć to, że pomimo charakteru przełajowego (piaskowe ścieżki) aż 15 biegaczy osiągnęło rezultaty poniżej 30 minut (4:15min/km).

Po biegu Open nauczyciele z PSP 2  zorganizowali kolejną odsłonę biegów młodzieżowych w ramach projektu „Lekkoatletyka dla każdego” na nieco krótszych dystansach uczniowie startowali w kategoriach klas 4,5,6 i gimnazjum. Można było sprawdzić się na tle innych zawodników. Jest to część przygotowań do wiosennego sezonu biegowego, gdzie część uczniów zakwalifikowała się do Finałów Międzywojewódzkich w Biegach Przełajowych. Bez tego typu startów kontrolnych nie ma mowy o dobrym miejscu gdzieś wyżej. W biegach tych wzięło udział ponad 50 uczniów z wareckich placówek.

Klasy 4

 1. Małgorzata Grzesik, Dawid Rudnicki
 2. Iza Cieślakowska, Michał Szczurowski
 3. Jowita Kłos, Kacper Przepiórka

5 klasy

 1. Matylda Gorycka, Maksymilian Wargocki
 2. Iza Górniewicz, Bartłomiej Giza
 3. Weronika Urbanowska, Kacper Frączek

6 klasy

 1. Nikola Orzechowska, Krystian Dyga
 2. Natalia Nowak, Stanisław Dyga
 3. Nikola Lewicka, Michał Krupa

Gimnazjum

 1. Nela Wawrzyniuk, Jakub Kraszewski
 2. Oliwia Wargocka, Michał Więckowski
 3. Weronika Prusińska, Sebastian Bielas

Zwieńczeniem całego cyklu 4 biegów była dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli przez cały sezon startując w poszczególnych biegach z cyklu Grand Prix Warki pt. Warecki Piknik Biegowy, ” Sprawdź Swoją Formę”, a suma punktów uzyskanych w każdym z biegów, przełożyła się bezpośrednio na rezultat końcowy. Nowym triumfatorem Grand Prix Warki 2016 został Łukasz Więckowski, który zwyciężając w ostatnim biegu potwierdził swoją wysoką formę biegową. Zgodnie z kolejnością meldowania się na mecie w biegu finałowym drugie miejsce  zajął Arkadiusz Rudnicki, a trzecie Paweł Strzelczyk. Wśród Pań pierwsze miejsce niezmiennie zarezerwowane jest dla Marty Mikołajczyk, która zwycięża w Grand Prix Warki od samego początku. Na drugim  miejscu uplasowała się Magdalena Paprocka, podium uzupełniła Aneta Szydłowska.

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

 • Łukasz Więckowski 260 pkt.
 • Arkadiusz Rudnicki 257 pkt.
 • Paweł Strzelczyk 243 pkt.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

 • Marta Mikołajczyk 167 pkt.
 • Magdalena Paprocka 104 pkt.
 • Aneta Szydłowska 68 pkt.

Obecny rekord trasy wynosi 23 minuty i 6 sekund należy do Łukasza Woźniaka i został ustanowiony w pierwszym biegu z cyklu GP.

We wszystkich biegach GP Warki wystartowało łącznie ponad 105 biegaczy z miasta, gminy Warka oraz młodzież z Wareckich placówek edukacyjnych. Pokazuje  to jak wielka liczba osób związana z miastem wyraża chęć uczestnictwa w imprezach sportowych organizowanych lokalnie.

KS START Pułaski Warka pragnie podziękować wszystkim instytucjom, sponsorom oraz wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w organizację projektu jakim jest cykl biegów przełajowych Grand Prix Warki pt. „Warecki Piknik Biegowy – Sprawdź Swoją Formę”.

Nasi Partnerzy:

 • Starostwo Powiatowe w Grójcu
 • Urząd Miasta i Gminy w Warce
 • KIFATO MK Regały sklepowe i magazynowe
 • KRÓLIK Maszyny sadownicze
 • M-print Marcin Łukasiewicz
 • Hotelik Złote Runo
 • Multiagencja Ubezpieczeniowa Strawińska& Fudecka
 • Gospodarstwo Sadownicze Napiórkowscy
 • Fotograf Iwetta Majewska
 • Nadleśnictwo Dobieszyn
 • Obsługa medyczna IZI-Med. Białobrzegi

Wyniki, zdjęcia, informacje dotyczące biegów oraz klubu na naszej stronie internetowej www.warkabiega.pl. Więcej na naszym fanpage’u WARKABIEGA.

Udostępnij:
← BoguSław sławił Boga przy Farnej! Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Michałowie →

Dodaj komentarz