Zawodnicy UKS OLIMPIC pływali szybko i skutecznie na zawodach w Mławie

Zawodnicy UKS OLIMPIC pływali szybko i skutecznie na zawodach w Mławie

               W dniach 12 – 13 listopada 2016 r. na gościnnych obiektach OSiR Mława odbyły się zawody pływackie, w których UKS OLIMPIC Warka reprezentowało 19 zawodników. Były to szczególne zawody dla naszego klubu, gdyż brali w nich udział najmłodsi zawodnicy z rocznika 2007 i 2006. Dla niektórych z nich były to pierwsze zawody dwudniowe, prowadzone w formie Mistrzostw Polski.

Atmosfera, organizacja i warunki w Mławie powodują, że za każdym razem są to bardzo udane zawody dla naszych zawodników. Pływacy UKS OLIMPIC Warka startowali 89 razy i ustanowili 75 nowych rekordów życiowych, a w podsumowaniu generalnym jako klub zajęliśmy V miejsce. Pod względem postępu sportowego uzyskaliśmy 105 %. Dwudniowe zmagania zakończyliśmy zdobyciem 23 medali: 6 złotych, 4 srebrnych i 12 brązowych, co dało nam VIII miejsce w medalowej klasyfikacji generalnej. Ponadto zdobyliśmy nagrody indywidualne – dla najlepszego zawodnika. Szczególnego wyczynu dokonali zawodnicy z rocznika 2007 – Szymon Ukleja zdobył statuetkę za II miejsce, a Wiktor Morawski za III miejsce. W roczniku 2005 II miejsce wywalczył Krzysztof Kasprzak, a w roczniku 2001 bezkonkurencyjna była Aleksandra Cieplak  – I miejsce.

Medalistami zawodów zostali:

– Aleksandra Cieplak: 4 złote, 1 srebrny,

– Krzysztof Kasprzak: 1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy

– Regulska Zuzanna: 1 złoty, 1 brązowy,

– Ukleja Szymon: 1 srebrny, 1 brązowy

– Baczyńska Aleksandra: 3 brązowe,

– Baczyński Jan: 1 brązowy,

– Chojnacki Krystian: 1 brązowy,

– Kasprzak Wiktor: 1 brązowy,

– Morawski Wiktor – 1 brązowy,

– Gardzisz Maja: 1 srebrny, 1 brązowy

oraz najmłodsza sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Szymon Ukleja, Oliwia Mirowska, Sandra Kowalska, Wiktor Morawski – medal brązowy.

Pod względem uzyskanych punktów (506) zajęliśmy VI miejsce.

Udostępnij:
← Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie – w muzyce ja Nowe auto dla wareckich strażaków →

Dodaj komentarz