Szlachetna… „Szlachetna Paczka” w Warce!

Szlachetna… „Szlachetna Paczka” w Warce!

19 listopada po raz szesnasty ruszył ogólnopolski projekt, który łączy potrzebujących i tych, którzy chcą pomagać. Także w Warce mądra pomoc dotrze aż do 37 potrzebujących rodzin, które znalazły się w niezawinionej biedzie!

Dnia 19 listopada we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce odbyły się marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wzięło w nich udział kilka tysięcy przyjaciół Paczki oraz Akademii, a w Warszawie pojawili się ambasadorzy projektu: Julia Kamińska, Agnieszka Woźniak-Starak, Maciej Łagodziński i Magda Berus. Nie zabrakło tam również wolontariuszy naszego rejonu.

Podczas marszów wolontariusze ogłosili, że odwiedzili potrzebujące rodziny i zaprosili Polaków do pomagania. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl  można wybrać rodzinę w potrzebie  i przygotować dla niej pomoc. W Warce już wszystkie rodziny znalazły Darczyńców, ale zachęcamy do pomagania rodzinom w sąsiednich rejonach!

W tegorocznej edycji projektu w Warce działa 21 wolontariuszy: Agnieszka Gazarkiewicz, Agata Łuczak, Karolina Mirowska, Klaudia Kraszewska, Magdalena Mrozek, Anna Strus, Dorota Macioszek, Aleksandra Nowakowska, Agata Kowalczyk, Michał Gajewski, Gabriela Kowalczyk, Anna Szydło, Tomasz Wdowiak, Anna Gwardys, Luiza Lutek, Mariusz Wilczyński, Justyna Chmielewska, Adrian Dąbrowski, Michał Pelc, Paulina Kociszewska i Adriana Głogosz. Myślę, że stanęli na wysokości zadania – odkryli prawdziwą, ukrytą biedę i podjęli słuszne decyzje. Mamy nadzieję, że dla włączonych rodzin udział w Paczce będzie mądrą pomocą i zmotywuje rodziny do zmian na lepsze.

Historie odkryte przez wolontariuszy nie są łatwe.- Młode małżeństwo wychowujące dwójkę małych dzieci. Matka walczy z rakiem piersi, po którego wycięciu nastąpiły przerzuty do mózgu. Lekarze nie dają żadnych szans na polepszenie stanu zdrowia. Mąż pracuje nawet po godzinach, żeby zapewnić rodzinie najważniejsze potrzeby. Mimo niezwykle trudnej sytuacji rodzina jest dla siebie wielkim wsparciem, każdą wolną chwilę spędzając ze sobą i ciesząc się z tego – opowiada Mariusz. Ja również trafiłam na wspaniałą rodzinę. Ojciec samotnie wychowuje córkę w wieku szkolnym. Kiedy dziewczynka była mała, matka odeszła do innego mężczyzny. Utrzymanie domu i wychowanie dziecka spadło na ojca, który dodatkowo boryka się z chorym sercem. Od rodziny płynie prawdziwa miłość. Mimo swojej sytuacji znajdują czas na pomoc innym potrzebującym ludziom. Dziewczynka chętnie zajmuje się niepełnosprawnym kolegą. Pomimo trudnej przeszłości świetnie dają sobie radę, a do tego na ich twarzach cały czas gości uśmiech. Za to ich podziwiam! I tak można by mnożyć podobne historie.

Paczki, które Darczyńcy stworzą dla rodzin trafią do magazynu Szlachetnej Paczki zaadaptowanego z sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stanisława   Marciniaka w Warce. Podczas Finału 10 i 11 grudnia zostaną przetransportowane do potrzebujących rodzin przez wolontariuszy. Magazyn Szlachetnej Paczki będzie otwarty w godz. 9 – 17, w dniach finału.

Lider Warki – Agnieszka Gazarkiewicz

szp-warka-zm

Udostępnij:
← Michałowskie przedszkolaki i Pani Jesień na scenie dWorek z fajną Piosenką →

Dodaj komentarz