Więcej
    Strona głównaOrganizacjeZuzanna Regulska - trzykrotnie Mistrzynią Warszawy w stylu klasycznym

Zuzanna Regulska – trzykrotnie Mistrzynią Warszawy w stylu klasycznym

W dniach 1 – 2 grudnia 2012 r. na 50 metrowym basenie Wodnego Parku „Warszawianka” odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Warszawy w pływaniu. Klub UKS OLIMPIC Warka reprezentowało tylko troje zawodników – ale za to w jakim stylu!

W skład naszej drużyny weszli: Sandra Kowalska r. 2006, Krzysztof Kasprzak r. 2005 i Zuzanna Regulska r. 2004. Najkrótsza relacja z tych zawodów mogłaby brzmieć: 9 startów, 9 rekordów życiowych, 7 medali.

Trzykrotną złotą medalistką i Mistrzynią Warszawy na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym została Zuzanna Regulska, kontynuując klubową tradycję w dominacji w stylu klasycznym naszych starszych zawodniczek – Natalii Kościanek i Anety Chmielewskiej.

Krzysztof Kasprzak został dwukrotnie brązowym medalistą na dystansie 200 m i 400 m stylem dowolnym, a także zajął V miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Dwukrotną brązową medalistką została również Sandra Kowalska na dystansie 100 m i 200 m stylem motylkowym, a także zajęła VI miejsce na 50 m stylem motylkowym. Sandra, nasza dziesięcioletnia zawodniczka, stała przed szczególnym wyzwaniem, gdyż start na basenie 50 metrowym w konkurencji 200 m stylem motylkowym jest wybitnie trudny. Dlatego też ten brązowy medal ma szczególne znaczenie.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że Zuzanna Regulska na dystansie 200 m stylem klasycznym poprawiła swój rekord życiowy o 20 sekund.

Nasza młodzież zajęła III miejsce w klasyfikacji ze względu na poczyniony postęp sportowy, który wyniósł 117%.

Trenerem całej trójki, która tak świetnie walczyła, jest Daniel Witan.

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!