Zuzanna Regulska – trzykrotnie Mistrzynią Warszawy w stylu klasycznym

Zuzanna Regulska – trzykrotnie Mistrzynią Warszawy w stylu klasycznym

W dniach 1 – 2 grudnia 2012 r. na 50 metrowym basenie Wodnego Parku „Warszawianka” odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Warszawy w pływaniu. Klub UKS OLIMPIC Warka reprezentowało tylko troje zawodników – ale za to w jakim stylu!

W skład naszej drużyny weszli: Sandra Kowalska r. 2006, Krzysztof Kasprzak r. 2005 i Zuzanna Regulska r. 2004. Najkrótsza relacja z tych zawodów mogłaby brzmieć: 9 startów, 9 rekordów życiowych, 7 medali.

Trzykrotną złotą medalistką i Mistrzynią Warszawy na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym została Zuzanna Regulska, kontynuując klubową tradycję w dominacji w stylu klasycznym naszych starszych zawodniczek – Natalii Kościanek i Anety Chmielewskiej.

Krzysztof Kasprzak został dwukrotnie brązowym medalistą na dystansie 200 m i 400 m stylem dowolnym, a także zajął V miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Dwukrotną brązową medalistką została również Sandra Kowalska na dystansie 100 m i 200 m stylem motylkowym, a także zajęła VI miejsce na 50 m stylem motylkowym. Sandra, nasza dziesięcioletnia zawodniczka, stała przed szczególnym wyzwaniem, gdyż start na basenie 50 metrowym w konkurencji 200 m stylem motylkowym jest wybitnie trudny. Dlatego też ten brązowy medal ma szczególne znaczenie.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że Zuzanna Regulska na dystansie 200 m stylem klasycznym poprawiła swój rekord życiowy o 20 sekund.

Nasza młodzież zajęła III miejsce w klasyfikacji ze względu na poczyniony postęp sportowy, który wyniósł 117%.

Trenerem całej trójki, która tak świetnie walczyła, jest Daniel Witan.

Udostępnij:
← Głowaczów wygrał w Warce Mikołaje będą zbierać na stypendia! →

Dodaj komentarz