Muzyczne Mikołajki

Muzyczne Mikołajki

7 grudnia w Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się coroczne MIKOŁAJKI pod patronatem Burmistrza dla dzieci z gminy Warka. W tym roku w iście muzycznym stylu wraz z Siostrami Wajs i Stonogą najmłodsi radośnie świętowali wizytę Świętego Mikołaja w Warce.

Koncert z uwagi na dużą ilość uczestników został podzielony na dwie tury. W pierwszej z nich brały udział najmłodsze dzieci z przedszkoli i klas 0-2 , w drugim starsi uczniowie z całej gminy Warka.

Po  uroczystym otwarciu koncertu przez Dyrektora Dworku na scenę przybył Święty Mikołaj z pokaźnym workiem prezentów. Dzieci przywitały go gromkimi brawami. Mikołaj przyniósł dla dzieci moc słodkich upominków i  jeszcze jedną wielką niespodziankę – Koncert Sióstr Wajs i kolorowej Stonogi! Prezenty  obiecał rozdać każdemu kto aktywnie i radośnie będzie uczestniczył w mikołajkowym koncercie. Sam zaś chciał chwilkę odpocząć po długiej podróży ale zaprosił jeszcze dzieci do wspólnych zdjęć, wszak nie codziennie można spotkać go w Warce…

Po powitaniu ze Świętym Mikołajem na scenie pojawił się obiecany główny prezent – Siostry Wajs i Stonoga. W rytmicznym tonie piosenki „Sto..sto…sto… Stonoga ….” artyści przywitali się i przedstawili zgromadzonej publiczności.  Dzieci szybko porwały ton piosenki i przyłączyły się do wspólnego śpiewania. Artyści zachwycali kolorowymi strojami, ciekawą choreografia i atrakcyjnym repertuarem. Zaprezentowali ponad 10 utworów. Była piosenka o Dżodżolandi, Stworach Potworach, Trudnych Słowach i o tym że Światem Rządzi Wyobraźnia. Przenieśliśmy się nawet na chwilę do szkolnych ławek w piosence Geo Geografia, ale takie wesołe  lekcje wszystkim się podobały. Artyści zachęcali dzieci do tańca i pokazywali proste układy, które wszyscy mogli naśladować.  Było przy tym sporo radości i zabawy.

Po energicznym koncercie grupy dzieci  robiły sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem, a pomocnicy świętego Mikołaja rozdawali wszystkim obiecane słodkie upominki, które wyczarowały jeszcze większe uśmiechy na ich twarzach. Mikołajki w Warce stały się już miłym wspomnieniem , ale już za rok kolejne spotkanie z Mikołajem!

Muzyczne Mikołajki  pod patronatem Burmistrza Warki zostały zorganizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Jednostkę Kultury Dworek na Długiej w Warce przy wsparciu Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce. Dziękujemy również Pracowni Fotograficznej Babskim Okiem, Zakładowi Usług Komunalnych w Warce oraz policjantom Anecie Ścisłowskiej i Andrzejowi Dudzie z Komisariatu Policji w Warce, Izi Med za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia dla dzieci. Najlepsze wareckie jabłka dla wszystkich dzieci przekazał Partner JABŁKOWEJ WARKI – Grupa Producentów Owoców TWÓJ OWOC z Wichradza.

Udostępnij:
← Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Sekcji CeSiR Weź udział w darmowych warsztatach świątecznych →

Dodaj komentarz