To był „weekend cudów” w Warce

To był „weekend cudów” w Warce

1 lider, 20 wolontariuszy, 38 włączonych rodzin, 1438 osób przygotowujących paczki – średnio 38 na jedną rodzinę co dało łączną wartość wszystkich paczek na 148 090zł, średnio 3897zł – właśnie tak wyglądał Finał Szlachetnej Paczki w Rejonie Warka –  czy to nie prawdziwy weekend cudów? A wiedzą Państwo co w tym wszystkim jest najcudowniejsze? Znów sprawdziło się stare porzekadłomówiące o tym, że więcej radości jest z dawania a niżeli z brania.

Wolontariusze od wczesnych godzin porannych ubrani charakterystycznie, bo w czerwone koszulki, czerwone trampki i czapki świętego Mikołaja przenosili z samochodów Darczyńców przez Magazyn, a później do samochodów naszych przewoźników i do domów rodzin ponad tysiąc pięknie ozdobionych paczek. „Czuję się jak w fabryce Świętego Mikołaja” padało nie raz z ust wolontariuszy, którzy dzielnie dopełniali swoich obowiązków. Nie sposób jest opisać słowami tego co działo się przez te dwa dni w sercach naszych rodzin, ich Darczyńców i wolontariuszy. Radość i jedność wynikająca ze wspólnego celu unosiła się dosłownie wszędzie i każdy kto tylko wstąpił choć na chwilę do naszego Magazynu mógł z niej czerpać garściami.  A nasze rodziny? Łzy wzruszenia, okrzyki radości i euforia dzieci, niekończące się podziękowania wypowiadane łamiącym się głosem, serdeczne uściski, zaskoczenie i niedowierzanie, że ktoś chciał pomóc właśnie im – to najlepsza odpowiedź na pytanie, czy warto pomagać.

To wszystko nie miałoby miejsca gdyby nie ludzie o szlachetnych sercach, którzy postanowili nas wesprzeć! Przede wszystkim dziękujemy naszym Darczyńcom – to tylko dzięki Wam nasze rodziny w tym roku będą obchodzić Boże Narodzenie w iście świątecznej atmosferze. Swoje szlachetne serca w Warce pokazali m.in. Radni Rady Miejskiej wraz
z Zarządem Gminy (burmistrz, wiceburmistrz i skarbnik), pracownicy oraz przyjaciele Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Stowarzyszenia W.A.R.K.A., Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Świetlica z Bończy.  Dalej serdecznie dziękujemy naszemu Inwestorowi Społecznemu z Panem Grzegorzem Więckowskim na czele, bez którego nie byłoby tak pięknie, restauracji Albero, która była z nami od samego początku, gościła nas i przygotowywała gorące dania do magazynu, Restauracji na Lotników za pyszny czerwony barszczyk i krokiety, piekarni Kazana za pieczywo i drożdżówki, Torciance za niesamowite muffinki, fotobudce BumCykCyk i Paulinie Smolarek, która nie dość, że dzielnie obsługiwała zainteresowanych, których była cała masa to jeszcze pomogła przy sprzątaniu! Naszej profesjonalnej Pani fotograf – Wiktorii Szeląg z pracowni fotograficznej Babskim Okiem, kwiaciarni Rosarium za piękne stroiki świąteczne na stół, gabinetowi lekarskiemu Pawła Strusa za wsparcie finansowe, Fundacji Młodzi dla Warki, czyli  Katarzynie Kreczmańskiej za wyśmienity żur i jej św. Mikołajowi – Łukaszowi Sobierajowi za pomoc w noszeniu paczek, gimnazjum w Warce za udostępnienie sali na Magazyn, szkołom w naszej gminie, które przygotowały wyjątkowe ozdoby świąteczne, uczniom LO w Warce i PG w Dębnowoli za prześliczne bombki, wszystkim kierowcom i ich towarzyszom, którzy przewieźli i przerzucili dziesiątki paczek. Firmie MPrint i AgatOffice za wyjątkowe kubki, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” za pomoc na przeróżnych płaszczyznach, Jarosławowi Gazarkiewiczowi i Damianowi Prokopowi za pięknie pachnące choinki, Konradowi Regulskiemu wraz z rodziną za niezwykłe zaangażowanie, transport i noszenie paczek, a także wszystkim którzy dołożyli wszelkich starań aby ten projekt mógł zaistnieć w Warce. Jedno jest pewne – w październiku 2017 zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, ponieważ razem naprawdę robimy rzeczy niemożliwe! Szykujcie się!

Pamiętajcie: „Nigdy nie jest się tak bogatym, żeby nie przyjąć uśmiechu od innych i nigdy nie jest się tak biednym, żeby tego uśmiechu komuś nie dać.” Lider i wolontariusze z Warki życzą wszystkim pięknych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Drużyna SuperW

Udostępnij:
← Wspólne kolędowanie w Michałowie TOP CHEF nie tylko w telewizji →

Dodaj komentarz