Dwa słowa Komendanta i kronika policyjna

Instytucje, Wiadomości 28 grudnia 2016
Dwa słowa Komendanta i kronika policyjna

Dzisiejszą kronikę zaczęliśmy od włamań do mieszkania i domu jednorodzinnego na terenie Warki. Oba wymienione w kronice zdarzenia miały miejsce w tej samej części miasta, w podobnych godzinach, a sposób działania sprawców – uzasadnia podejrzenie, że czynów tych dokonały te same osoby. Chciałbym, żeby informacja o tych zdarzeniach dotarła do mieszkańców Warki, na te zdarzenia zareagowaliśmy natychmiast – zarówno przekierowaniem w ten rejon patroli oznakowanych, jak również kierując w rejon osiedli domów jednorodzinnych patrole operacyjne. Do chwili obecnej zdarzenia o podobnym charakterze nie powtórzyły się, jednak chciałbym, żeby mieszkańcy byli świadomi zagrożeń. Bardzo proszę o wzmożoną czujność, proszę o wszelkie informację o podejrzanych osobach lub pojazdach zauważonych w tym rejonie. Każdą informację będziemy skrupulatnie sprawdzać, zależy zarówno mi osobiście jak również podległym mi policjantom – by takie zdarzenia wyeliminować całkowicie. Być może ktoś z czytelników przypomni sobie jakiś szczegół, sytuację zauważoną w czasie tych zdarzeń. Za wszelkie informacje jeszcze raz bardzo dziękuję. Wiadomości można przekazywać również anonimowo telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, w tym również na mój adres mailowy: marcin.mienkowski@ra.policja.gov.pl.

Chciałbym też zwrócić uwagę na nasze bezpieczeństwo na drogach, niestety trzeba powiedzieć, że wraz z nadejściem jesieni i pogorszeniem się warunków na drogach – zwiększyła się znacznie ilość zdarzeń drogowych, musimy być tego świadomi. Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, czyli od uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że czasami lepiej gdzieś dojechać później, ale jednak dojechać do celu. Pośpiech nie popłaca, czasami jedna chwila nieuwagi, roztargnienia czy pośpiechu – wiąże się z konsekwencjami na całe życie, niejednokrotnie z tragicznymi konsekwencjami. Dlatego, bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza teraz – kiedy warunki często są trudne. Dbajmy o zdrowie i życie, nie tylko nasze, ale również naszych bliskich, którzy często podróżują przecież razem z nami, również o zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Zdrowie można utracić szybko, żeby do niego wrócić – nie raz potrzeba często wielu lat walki i poświęcenia.

Życzę wszystkim Czytelnikom zdrowych, pogodnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia, życzę byśmy te Święta spędzili w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze wśród osób nam najbliższych. W zbliżającym się Nowym Roku 2017 – samych sukcesów, radości i jak najmniej zmartwień. Wszystkiego Dobrego.

Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Marcin Mieńkowski

 

Kronika policyjna

W dniu 19 listopada 2016 roku w godzinach 14:00 – 17:20 nieustaleni do chwili obecnej sprawcy po uprzednim wyważeniu drzwi balkonowych dostali się do wnętrza mieszkania znajdującego się w Warce przy ulicy Pułaskiego. Z mieszkania skradziono pieniądze i biżuterię na szkodę właściciela mieszkania – mieszkańca Warki.

W dniu 24 listopada 2016 roku w godz. 16:30 – 17:00 w Warce na terenie osiedla domów jednorodzinnych „Winiary” nieustaleni do chwili obecnej sprawcy po uprzednim wyważeniu drzwi tarasowych dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego skąd dokonali kradzieży pieniędzy oraz biżuterii – na szkodę właścicieli domu, mieszkańców Warki.

W dniu 27 listopada 2016 roku w msc. Konary gm. Warka kierujący samochodem marki Subaru wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym prawidłowo samochodem marki Honda Civic. Kobieta kierująca samochodem marki Honda Civic z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala.

W dniu 27 listopada 2016 roku w miejscowości Konary kierujący samochodem Volkswagen Golf na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wpadając w poślizg, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Pasażerowie podróżujący pojazdem zostali przewiezieni do szpitala.

Komisariat Policji w Warce

Udostępnij:
← Są nowe "Nasze Czasy" Piłkarski "Memoriał" na najwyższym poziomie →

Dodaj komentarz