Gorące serca przedszkolaków

Gorące serca przedszkolaków

Wszystkie przedszkolaki z Bajkowego Statku w tym roku szkolnym przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata” organizowanej przez UNICEF.

W ramach akcji nauczyciele i rodzice wraz z dziećmi wykonały specjalne, charytatywne laleczki według określonego wzoru. Laleczki te nie są zwykłymi szmacianymi lalkami – są symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma „Akt urodzenia”, na którym widnieje imię oraz kraj, z którego pochodzi. Laleczki są wyjątkowe, każda z nich jest inna i niepowtarzalna. Wykonana starannie, z głębi serca. Każdy kto zaopiekował się laleczką, uratował życie prawdziwemu dziecku z Angoli.

„Szlachetna paczka” to kolejna akcja charytatywna, w której nasze przedszkole postanowiło wziąć udział. Staliśmy się darczyńcami dla czteroosobowej rodziny z Warki.

Dzięki dużemu zaangażowaniu Rodziców oraz Personelu przedszkola udało się zorganizować aż 30 świątecznych paczek, w których znalazły się min. artykuły szkolne, środki czystości, sprzęt AGD, kurtki, obuwie, ręczniki, słodycze, dywan itp. Wszystkie paczki zostały przekazane w niedzielę 11 grudnia. Podczas spotkania z rodziną nie zabrakło łez wzruszenia, a także często powtarzanego słowa „Dziękujemy”. To dzięki Wam w wybranej rodzinie zagościła radość, nadzieja na lepsze jutro i przekonanie, że są na świecie ludzie niosący bezinteresowną pomoc.

Dlatego też Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Warce serdecznie dziękuje Rodzicom oraz wszystkim tym, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w „Szlachetnej paczce” zakończyło się sukcesem.

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

przedszkole-01 przedszkole-02

Udostępnij:
← Czytam, wyobrażam sobie, maluję! Są nowe "Nasze Czasy" →

Dodaj komentarz