Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

W chwili gdy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia były w pełnym toku, najstarsi zawodnicy UKS OLIMPIC Warka: Natalia Kościanek, Aleksandra Cieplak, Michał Przybylski i Daniel Witan w dniach 15 – 18 grudnia walczyli w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Olsztynie.

Dla naszych zawodników były to trudne, ale bardzo udane zawody, uwieńczone nowymi rekordami życiowymi. W pięciu startach pięciokrotnie poprawił swoje wyniki Daniel Witan, trzykrotnie Natalia Kościanek. Na uwagę zasługują zwłaszcza jej starty na 100 m i 200 m stylem klasycznym, w których poprawiła swoje wyniki o 2 sekundy. Będąca w życiowej formie 15-letnia Aleksandra Cieplak czterokrotnie ustanowiła nowe rekordy życiowe, sprawiając szczególną niespodziankę na dystansie 50 m i 100 m stylem motylkowym, kiedy to dwukrotnie awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski Seniorów, w których była najmłodsza jako juniorka. Ostatecznie po wyczerpującej walce Ola zdobyła XVI miejsce na 100 m stylem motylkowym i XVIII miejsce na 50 m stylem motylkowym w Polsce wśród seniorów.

W tym samym czasie, bo 17 grudnia, nasi najmłodsi zawodniczy z roczników 2008, 2007, 2006, 2005, 2004 i 2003 brali udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Reprezentacja Klubu liczyła 19 zawodników. Nasza młodzież ukończyła zawody ustanawiając 29 nowych rekordów życiowych na 38 startów. Szczególnie wartościowe wyniki to V miejsce na 100 m stylem klasycznym Zuzanny Regulskiej i IV miejsce na 100 m stylem grzbietowym oraz VI na 100 m stylem dowolnym Krzysztofa Kasprzaka.

Nasi zawodnicy mogą systematycznie poprawiać swoją kondycję, ponieważ dzięki pozyskaniu środków finansowych w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kupiliśmy nowy sprzęt treningowy za ponad 4.400 zł.

Udostępnij:
← Zmarł Honorowy Obywatel Warki Władysław Gwardys Czytam, wyobrażam sobie, maluję! →

Dodaj komentarz