„Dwa smaki turystyki” z Grupą Żywiec

Organizacje, PTTK, Wiadomości 8 stycznia 2017
„Dwa smaki turystyki” z Grupą Żywiec

Warecki Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka, w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec realizuje od listopada poprzedniego roku projekt „Turystyka w pięciu smakach”.

Aby zrealizować pierwszy smak –„Szczypta historii” PTTK-owcy zaprosili za pośrednictwem portali, ogłoszeń i wewnętrznej sieci w wareckim Browarze lokalną społeczność na zwiedzanie miasta z wykorzystaniem nowoczesnej formy turystyki jaką jest questing. W kilku niezależnych, różnych wiekowo grupach, często całych rodzin, uczestnicy przeszli questami ulicami miasta, poznając ciekawą, często nieznaną historię starego nadpilicznego grodu. Finałem zwiedzania było Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego na Winiarach, gdzie wszyscy mogli zwiedzić nowoczesny obiekt oraz obejrzeć kompleks parkowy, zaznajomić się ze ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą, przejść pięknymi mostkami i zachwycić się krajobrazem nadpilicznym z tarasu widokowego. W ramach „smaku historii” odbyła się również wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wyjazd do Olszynki Grochowskiej – miejsca najbardziej krwawej bitwy Powstania Listopadowego z 25 lutego 1831 r.  Tam uczestnicy przeszli  Aleją Chwały, którą tworzą głazy poświęcone pamięci bohaterom Powstania Listopadowego.

Drugi smak to „Łyk folkloru tradycji”. W okresie przedświątecznym w trakcie warsztatów skupiających różne pokolenia: babcie, dzieci i dorosłe już wnuki, przedstawicieli różnych organizacji m.in. „Uniwersytetu Trzeciego wieku” i orkiestry „Moderato” wspólnie wykonali ozdoby choinkowe w kształcie jabłek, aby ozdobić nimi drzewka na wareckim rynku w ramach projektu „Zimowa odmiana”. Wspomnień i opowieści przy stole w trakcie pracy było mnóstwo.

W styczniu zapraszamy również na spotkanie w ramach smaku „Na cztery fajery”.

Wszystko to warecki PTTK zapewnia za darmo w projekcie dofinansowanym w ramach  Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Udostępnij:
← Zmiany w organizacji odbioru odpadów komunalnych w roku 2017 od mieszkańców Gminy Warka Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Warki! →

Dodaj komentarz