W „jedynce” zdrowo jedzą, więcej wiedzą…

W „jedynce” zdrowo jedzą, więcej wiedzą…

Uczniowie PSP nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce przyłączyli się do siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, który honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i doskonale wpisuje się w podstawę programową Ministra Edukacji Narodowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zdrowego stylu życia.

Uczniowie naszej szkoły działając w projekcie starają się zmienić świadomość społeczną wśród uczniów, dotyczącą zdrowego stylu życia. Zmiany złych nawyków żywieniowych na zdrowe i aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez uprawianie sportu.

Swoją pracę rozpoczęli od zaprezentowania spektaklu pt. „Na straganie”, którego tematem było zdrowe odżywianie. Projekt ten realizują również poprzez tworzenie gazetek tematycznych, organizowanie klasowych pogadanek prozdrowotnych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Wszyscy mają nadzieję, że ich praca przyniesie oczekiwane rezultaty i uda się zachęcić uczniów do zmiany sposobu żywienia na zdrowy i świadomy.

Justyna Bernaciak, PSP nr 1 Warka

psp1zdrowo-01

Udostępnij:
← Złamane drzewko... czyli ostatni list śp. Władysława Gwardysa Nowe zabawki dla przedszkolaków w Ostrołęce →

Dodaj komentarz