Międzypokoleniowa wycieczka do Warszawy

Międzypokoleniowa wycieczka do Warszawy

16 grudnia 2016  dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej i studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.

Te dwie grupy międzypokoleniowe znają się dobrze i wiele projektów realizowali wspólnie na terenie jednostki w której działają – Centrum Sportu i Rekreacji.
Po dotarciu do Centrum Handlowo – Rozrywkowego Sadyba Best Mall – wszyscy byli zachwyceni świąteczną dekoracją na zewnątrz i w środku budynku. Na początek grupy poszły coś zjeść. Dzieci oczywiście do MC Donalda i jak tradycja każe poprosiły o zestawy Happy Meal dla najmłodszych.  Studenci UTW w tym czasie udali się na kawkę, robili świąteczne zakupy, a część grupy wybrała się na seans filmowy. Dzieci po konsumpcji wybrały się również do kina na film 3D pt.”Vaiana- skarb oceanu” . Poznały księżniczkę, nastolatkę, która poszukuje potężnego półboga Maui, który ma jej pomóc uratować jej lud. Piękna historia zachwyciła ich pod względem wizualnym i muzycznym. Malowniczy błękit wody i egzotyka wysp urzekła dzieci, które bawiły się świetnie i wyciągnęły wiele pozytywnych wniosków z filmu.

Po seansie grupa seniorów i dzieci opuściła Best Mall i udała się do Wilanowa gdzie mogła podziwiać piękną iluminację świąteczną. Gdy tylko uczestnicy wycieczki opuścili autobus, Promenada Światła poprowadziła ich kroki wprost na dziedziniec królewski na którym stała piękna fontanna i oczywiście karoca zaprzężona w sześć złotych koni. W rytmie pięknej muzyki klasycznej wszyscy podziwiali iskrzące kolorowe diody świateł, które wyczarowały wokół obserwatorów Królewski Ogród. Po wysłuchaniu trzech utworów grupa przeszła dalej do kolorowego świata bajek gdzie dzieci czuły się najlepiej. Były sesje zdjęciowe, selfiki i wspólne rozmowy z seniorami. Po pełnym wrażeń spacerze przyszedł czas na powrót do domu. Międzypokoleniową grupę wycieczkowiczów żegnała jeszcze ozdobiona świątecznie Warszawa.

W ubiegłym roku grupa studentów UTW i podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo-wychowawczej podziwiała świetlne ozdoby przemierzając Trakt Królewski, w tym roku był Wilanów, a już za rok – czekają ich nowe atrakcje. Jakie? Zobaczymy!

Wycieczka została zorganizowana przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, przy wsparciu finansowym Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce.

Udostępnij:
← Zimowe strzelanie Wielkie kolędowanie →

Dodaj komentarz