Zmagania z figurami

Zmagania z figurami

10 stycznia Międzyszkolna Liga Szachowa zawitała do Michałowa. Był to już czwarty przystanek na mapie bieżących rozgrywek. Tym samym „przepołowiliśmy” całe zawody i coraz mniej czasu pozostaje do ostatecznych rozstrzygnięć.

Przed turniejem w Michałowie wydawało się, że powoli klaruje się sytuacja w klasyfikacji drużynowej, tymczasem po zakończeniu walki na szachownicach można wyciągnąć dokładnie odwrotne wnioski.

Wyłączając reprezentację Ostrołęki, która wygrywając tym razem w przekonującym stylu, zapewniła sobie praktycznie awans do finału, aż cztery kolejne szkoły posiadają niemalże identyczną liczbę punktów. Zapowiada to bardzo emocjonującą końcówkę Ligi. Najlepszymi zawodnikami turnieju w Michałowie byli Jakub Łukiewicz z Ostrołęki i Michał Cybulski z Wrociszewa. Obaj szachiści uzyskali po 4.5 punktu, remisując w bezpośrednim starciu w decydującej rundzie i powierzając tym samym rozstrzygnięcie zwycięstwa dodatkowej wartościowości, która tym razem okazała się łaskawa dla Kuby. Podium z 4 punktami zamknął Filip Pułapa, reprezentant wareckiej „Jedynki”.

Klasyfikacja drużynowa po 4 turniejach./

1 – PSP Ostrołęka – 55,5

2 – ZS-P NowaWieś – 44,5

PSP Michałów – 44,5

PSP Konary – 44,5

5 – PSP Wrociszew – 44,0

6 – PSP 1 Warka – 37,0

7 – PSP 2 Warka – 35,5

Adam Lasota – instruktor szachowy

Udostępnij:
← W Michałowie znają moc oszczędzania! Kolejna nowoczesna tablica interaktywna w „jedynce” →

Dodaj komentarz