Stypendyści dzielą się wiedzą z najmłodszymi

Stypendyści dzielą się wiedzą z najmłodszymi

Stypendystki Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. w grudniu przeprowadziły warsztaty chemiczne dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
w Warce.

Zajęcia to pomysł uzdolnionych chemicznie Stypendystek, które wykorzystując swoją wiedzę i pasję chciały wesprzeć swoich kolegów i koleżanki w kolejnej edycji Funduszu. Swój pomysł wcieliły w życie rozpoczynając cykl warsztatów dla klas podstawowych.

Warsztaty odbyły się w ramach zajęć przyrodniczych prowadzonych przez nauczycielki Annę Wilczyńską i Irenę Domańską. Uczniowie obserwowali reakcje chemiczne i śledzili zaskakujące efekty. Doświadczenia chemiczne na bazie substancji spożywczo–aptecznych urozmaiciły zajęcia młodych przyrodników. Eksperymenty takie jak „czarne węże Faraona”, „ciuchcia” czy „duch w butelce” zrobiły naprawdę ogromne wrażenie i zainteresowały uczniów wiedzą przyrodniczą. W styczniu odbędą się zajęcia również w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce.

Lokalny Fundusz Stypendialny realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu finansowym Fundacji Stefana Batorego, Gminy Warka, zbiórek Stypendystów, lokalnych firm i osób przekazujących 1% podatku.

PSP nr 2 Warka

Udostępnij:
← Udany rok 2016 w Gminie Warka... Bezpieczeństwo, Ochrona Środowiska i Sukcesy... Warka pobiegła z WOŚP-em! →

Dodaj komentarz