Kilka słów od Komendanta

Instytucje, Wiadomości 31 stycznia 2017
Kilka słów od Komendanta

31 grudnia 2016 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Warce oraz Posterunku Policji w Chynowie zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Pięciu z zatrzymanym mężczyznom – przedstawiono zarzuty zarówno za posiadanie jak i handel narkotykami na terenie gmin: Warka i Chynów.

7 stycznia 2017 roku w miejscowości Ostrówek gm. Warka nieustaleni do chwili obecnej sprawcy, pod nieobecność domowników – wyłamali drzwi tarasowe domu jednorodzinnego dokonując kradzieży pieniędzy na szkodę właścicieli budynku mieszkańców miejscowości Ostrówek.

W nocy z dnia 13 na 14 stycznia 2017 roku dzięki reakcji przypadkowego świadka zdarzenia, który zwrócił uwagę na mężczyzn chodzących po znajdującej się w pobliżu posesji znajdującej się w miejscowości Budy Sułkowskie gm. Chynów – policjanci z Komisariatu Policji w Warce zatrzymali mężczyznę, który włamał się do znajdującego się na tej posesji budynku mieszkalnego.

Komisariat Policji w Warce

 

Dwa słowa Komendanta

W dzisiejszej kronice jak co miesiąc przedstawiłem wybrane przez siebie zdarzenia kryminalne zaistniałe w ostatnim miesiącu na terenie podległym Komisariatowi Policji
w Warce. Wskazując w kronice zatrzymania dilerów narkotyków chcę pokreślić, że policjanci Komisariatu Policji w Warce w tym także Posterunku Policji w Warce będą podejmowali aktywne, pełne zaangażowania czynności zmierzające do wyeliminowania tego zagrożenia z terenu gmin Warka i Chynów. Nasze rozpoznanie przestępczości narkotykowej na terenie naszego działania jest z każdym dniem lepsze. Chcę tu także zachęcić mieszkańców do informowania nas o osobach zajmujących się procederem handlu narkotykami, jak zawsze podkreślam – tę informację można Policji przekazywać także anonimowo kontaktując się z dzielnicowym, z dyżurnym czy też z każdym policjantem, który ma obowiązek taką informację przyjąć. Dzięki naszej wiedzy i wiedzy mieszkańców – razem zdołamy sprawić, że żaden diler nie będzie się tutaj czuł bezkarnie, a mieszkańcy będą mogli być spokojni o swoje dzieci.

Problemem o których chcę, żeby wiedzieli mieszkańcy są także włamania do domów jednorodzinnych. Włamania te odnotowaliśmy zarówno na terenie miasta Warka, gminy Warka jak również gminy Chynów. Policjanci ze szczególnym zaangażowaniem dążą do wyeliminowania tego zagrożenia, czego efekt widoczny jest m.in. poprzez zatrzymanie sprawcy włamania w Budach Sułkowskich. Chcę jednak, żeby mieszkańcy wiedzieli, że taki problem występuje, musimy być ostrożni starając się zapobiegać tym zdarzeniom. W jaki sposób? Zapewne nie ma idealnego i prostego rozwiązania, jednak chciałbym się z Państwem podzielić kilkoma prostymi radami. W sytuacjach, kiedy wyjeżdżamy z domu na kilka dni – nie zamieszczajmy informacji o tym na portalach społecznościowych pisząc na przykład o weekendowym wyjeździe rodzinnym. Myślę także, że o planach wyjazdów nie opowiadajmy w miejscach w których mogą usłyszeć to osoby przypadkowe np. w sklepach, szatniach i tym podobnych miejscach publicznych. Wyjeżdżając z domu na dłużej poprośmy zaufanego sąsiada by zwrócił uwagę na nasz dom, niech wie, że nas nie ma w domu. Wyjeżdżając na kilka godzin czasami warto „pozorować” pobyt kogoś w budynku, np. poprzez zostawienie jednego zapalonego światła, czy zostawienie jednego samochodu na podjeździe. Sprawcy włamań zwykle wybierają obiekty – co do których są pewni, że w środku nie ma żadnych osób, starajmy się im utrudniać właściwą ocenę sytuacji. Nie do przecenienia jest w tym zakresie zwykła aktywność i „czujność” sąsiedzka. Zwracajmy uwagę na otoczenie naszych domów, na sytuacje nietypowe, na osoby i pojazdy podejrzane, proszę o zapisywanie numerów zauważonych podejrzanych pojazdów, być może dzięki takim prostym społecznym zachowaniom uchronimy siebie lub osobę mieszkającą w pobliżu od strat materialnych. Jak zawsze pragnę podziękować za wszelkie otrzymywane od mieszkańców informacje i sygnały. To dzięki Państwa aktywności społecznej Warka jest miejscem z każdym dniem bezpieczniejszym.

Dziękuję także mieszkańcom za aktywny udział w konkursie na najbardziej popularnego dzielnicowego powiatu grójeckiego, wyniki poznamy wkrótce.  Życzę bezpieczeństwa
i spokoju.

Komendant Komisariatu Policji w Warce

kom. Marcin Mieńkowski

Udostępnij:
← Wareckie Recytacje Udany rok 2016 w Gminie Warka... Bezpieczeństwo, Ochrona Środowiska i Sukcesy... →

Dodaj komentarz