Festiwal Kultury Brytyjskiej

Festiwal Kultury Brytyjskiej

W Publicznym Gimnazjum w Warce uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych lekcjach. Obecne są „żywe lekcje historii”, lekcje astronomii – czyli podróże kosmiczne przy pomocy Mobilnego Planetarium.

Takie zajęcia są ciekawym sposobem poszerzania wiedzy i cieszą się dużym zainteresowaniem. Jedną z nich w minionym półroczu była lekcja języka angielskiego, która pokazała, że języka można uczyć się na wiele sposobów. W związku z tym po raz kolejny zorganizowany został „Festiwal Kultury Brytyjskiej”. Tego roku głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie społeczności szkolnej z historią filmów anglojęzycznych.

Uczniowie z pomocą nauczycielek: Anety Sochy i Elizy Chojeckiej zaprezentowali fragmenty wielu znanych filmów, między innymi „James Bond”, „Maleficent” i „Harry Potter”, jednak najważniejszy jest fakt, iż sceny były odgrywane w języku angielskim. Oprócz niesamowitych dekoracji, przepięknych strojów oraz wspaniałej gry aktorskiej gimnazjaliści mieli okazję pochwalić się świetną znajomością języka angielskiego. Takie lekcje to dopiero nauka! Mamy nadzieję, że nie był to ostatni Festiwal Kultury Brytyjskiej i będziemy mieli możliwość podziwiać kolejne, oryginalne pomysły naszych poliglotów.

Publiczne Gimnazjum w Warce

Udostępnij:
← Uczennice CKZiU w Nowej Wsi w etapie okręgowym olimpiady statystycznej W Michałowie znają moc oszczędzania →

Dodaj komentarz