KAZIKI zdobyte!

KAZIKI zdobyte!

Udane otwarcie sezonu 2017 przez wareckich lekkoatletów.

5 marca 2017 roku, już po raz X w Radomiu odbył się bieg Kazików o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. W biegu głównym na 10km wystartowało 1033 osoby wśród nich 7 biegaczy z KS START Pułaski Warka. W biegach towarzyszących (dziecięcych) około 700 młodych biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy, na sprawdzenie swojej formy pojechali najmłodsi lekkoatleci, na co dzień trenujący pod okiem Marcina Banacha CESiR Warka, KS Start Pułaski Warka. Młodzi biegacze trenują w Warce w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Do Radomia na wyjazd wytypowanych zostało 16 osób. Ostatecznie pojechało 9 osób. W każdej z kategorii wiekowych startowało około 100 zawodników. Nasi zawodnicy jak na swoje pierwsze zawody zaprezentowali się bardzo dobrze, i tak w kategorii:

  • klasy 3-4: Julia Walczak zajęła 4 miejsce (do podium zabrakło bardzo niewiele, długość kroku), Zuzia Orzechowska – miejsce 9. Chłopcy z klas 3-4 zostali postawieni przed trudnym zadaniem, masa młodych biegaczy zamknęła naszych biegaczy w środku stawki i spowodowała, że Wojciech Wroniewicz wpadł na metę na  30 miejscu, natomiast Mikołaj Puzianowski dopiero 45.
  • klasy 5-6:  była to najliczniej obsadzona kategoria wiekowa przez zawodniczki z klubu biegowego z Warki. Zwyciężczynią tego biegu, od początku nadając tempo całemu wyścigowi, została Natalia Nowak. Nasza zawodniczka samotnie wpadła na metę pozostawiając w tyle inne zawodniczki.  Kolejna z naszych zawodniczek, Nikola Orzechowska, pomimo zamknięcia na starcie przez grupę innych zawodniczek zajęła bardzo dobre 6 miejsce. Kolejne zawodniczki zajmowały 25 miejsce – Gabrysia Kłoczko oraz 33 miejsce – Wiktoria Wardziak. Wśród chłopców mocne 6 miejsce zajął Daniel Knotek.

Trener Marcin Banach tak skomentował pierwsze zawody młodej grupy zawodników:  „Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników, którzy po raz pierwszy reprezentowali Warkę w zawodach międzymiastowych. Osiągnięte rezultaty pokazują, że drzemie w nich potencjał, który trzeba rozwijać. Widać chęci  do pracy i to cieszy. Każde koleje zawody dodają pewności siebie, a zdobyte doświadczenie pozwoli uniknąć sytuacji gdzie nasi zawodnicy zostają zamknięci w środku grupy”.

Wyjazd na zawody umożliwiło dofinansowanie Urzędu Miasta i Gminy Warka na 2017. W tym roku KS START Pułaski Warka przy współpracy z CESiR Warka planuje więcej wyjazdów na międzymiastowe zawody młodych biegaczy. Więcej informacji udziela Marcin Banach kontakt poprzez stronę www.warkabiega.pl

Wyniki biegaczy startujących w biegu OPEN na dystansie 10km:

Łukasz Więckowski – 35:07 – 27msc

Piotrek Basiak – 38:53 – 93msc

Marcin Kacprzak – 42:58 – 213msc

Dariusz Kasprzak – 44:27 – 267msc

Marta Mikołajczyk – 45:12 – 303 K60-1

Christo Wasiliew – 48:31 – 474msc

Violetta Więckowska – 1:05:57 – 998msc

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wyników! Jednocześnie przypominamy, że już 19.03 rusza kolejna edycja GP Warki pt ‚4 pory roku’. Więcej informacji na stronie www.warkabiega.pl lub fanpage’u WARKABIEGA.

Udostępnij:
← Najmłodsi piłkarze KS WARKA zdobywają doświadczenie Ruszyły zapisy do 1 Wareckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej! →

Dodaj komentarz